Запитання 1. В даний час всі говорять про генетично-модифіковані продукти. Купуючи дитяче харчування як вітчизняного так і іноземного виробництва для свого малюка якому 6 місяців я хочу бути впевнена, що дитяче харчування не містить генетично-модифікованих продуктів?

    Запитання 2. Які документи треба надати покупцю, щоб підприємець задовольнив його вимоги

    Запитання 3. Замовила товар поштою за каталогом. Як вирахувати гарантійний строк, якщо його не зазначено на упаковці?

    Запитання 4. У моєму магазині одягу вже двічі покупець намагався повернути придбаний товар. На думку покупця йому не підходить розмір. Але річ була у нього 10 днів, він її носив, ярлики відірвані. Чи можу я відмовитися задовольнити його вимоги повернути гроші?

     Що змінилося в Законі про захист прав споживачів...

    До уваги споживачів!
    Повідомляємо, що у газеті "Голос України" (№6) був опублікований Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про захист прав споживачів". Відповідно до прикінцевих положень, цей Закон набирає чинності з моменту його опублікування.


    На які товари гарантійний термін обчислюється з початку відповідного сезону?

    Чи сплачують споживачі державне мито за позовами пов'язаними з порушенням їх прав?

    На протязі якого терміну споживач може пред'явити вимоги щодо якості товару продавцю, якщо гарантійний термін на товар не встановлено?

    Уклали договір з будівельною організацією про проведення ремонтних робіт у квартирі. Роботи мали розпочатися 1 жовтня, але майстри не з'являються. Чи можемо ми розірвати договір та вимагати відшкодування?

    У приватному підприємстві замовили і оплатили виробництво меблів для спальні. Час виконання замовлення – 3 тижні витік, а меблі не готові. Які права має споживач у даному випадку?

    Як вибрати якісну мінеральну воду з метою застосування її для косметичних цілей?

    На які параметри треба звернути увагу під час вибору вікна, що виготовлене з ПВХ?

    Які права та обов'язки туристів?

    Чи мають право туристи самостійно укладати договори про страхування під час туристичних поїздок?

    Яку інформацію має містити ваучер, який надають туристичні фірми?

    Світлана Анатоліївна Л., вчитель, м. Черкаси. На що треба звернути увагу при оформленні покупки?

    Запитання 1. Які функції та повноваження Держспоживстандарту України?

    Запитання 2. Яка вартість пересувної лабораторії для експертизи контролю кількості та якості нафтопродуктів на заправ очних станціях? (Телеканал ІСТV)?

    Запитання 6. Чи обов’язкове застосування стандартів в Україні для виробництва продукції?

    Запитання 8. Мені відключили електропостачання у зв’язку з тим, що на приладі обліку, який встановлено на вході до багатоквартирного будинку було зірвано пломбу. Яким нормативним документом регулюється права споживачів при наданні послуг з електропостачання і чи несу я, як споживач за це відповідальність?

    Запитання 9. Я маю власний прилад для вимірювання артеріального тиску і підозрюю його в не зовсім правильній роботі. Як його перевірити?

    Запитання 11. Чи свідчить сертифікат відповідності про якість продукції?

    Запитання 12. Щодо перевірки медичного обладнання

    Запитання 14. Я заправляю свою машину на різних АЗС. Останній раз після заправки бензином автомобіль почав часто глохнути та не розвивав потужність. Чи може бути це пов’язано з якістю бензину? Яку відповідальність несе директор АЗС за продаж неякісного бензину?

    Запитання 15. Що таке орган з сертифікації? Чи існує на Україні конкуренції між органами сертифікації? Якщо так, то чи добре це для споживача?

    Запитання 18. Скажіть, будь-ласка, чи надають фахівці Держспоживстандарту України консультації населенню? Як і коли це можна зробити?

    Запитання 19. На сьогоднішній день по радіо, телебаченню, в пресі часто можна почути чи прочитати інформацію про різноманітні Конкурси з якості продукції, що проводяться в нашій державні. Тож чому можна довіряти? Скажіть, будь-ласка, чи організовуються Держспоживстандартом подібні Конкурси?

    Запитання 20. В останній час багато доводиться чути про технічні регламенти з підтвердження відповідності. Що це таке? І що дає Україні їх впровадження?

    Запитання 21. Який на сьогодні стан якості бензину?

    Запитання 22. В своїй квартирі ми встановили лічильники гарячої та холодної води за власні кошти. Тепер ЖЕК наполягає на тому, щоб демонтувати ці лічильники та везти на повірку. У що ж тоді обійдеться нам та економія, яку ми маємо за воду?

    Запитання 23. Скажіть будь-ласка, Леоніде Семеновичу, чи проводиться Вашим комітетом перевірка якості окулярів, лінз, тобто усієї офтальмологічної продукції?

    Запитання 27. Де можливо знайти тексти чинних в Україні стандартів (ДСТУ, ГОСТ) в мережі Інтернет?

    Запитання 28. Який зараз правовий статут старих радянських стандартів з абревіатурою “ГОСТ”.