11 лютого 2015 р.

Оновлення на сторінці:
Сприяння розвитку бізнесу.
Розміщено:
Інформація про роботу обласної дегустаційної комісії у 2014 році.

29 жовтня 2014 р.

Інформація про засідання обласної дегустаційної комісії, яке відбулось 23 жовтня 2014 року. Канівська філія СТОВ ім. Шевченка (м.Канів) надала на розгляд комісії два зразки нових видів продукції.

04 серпня 2014 р.
Інформаційний семінар на тему «Введення в обіг безпечної нехарчової продукції згідно встановлених технічних регламентів та переліку продукції, що підлягає обов’язковому маркуванню національним знаком відповідності «трилист у розірваному колі» проведений спільно з Черкаською торгово-промисловою палатою 30 липня 2014 року...
30 липня 2014 р.
Вимоги до маркування харчової продукції...
29 липня 2014 р.
Інформація про засідання обласної дегустаційної комісії, яке відбулось 24 липня 2014 року. Два підприємства харчової промисловості Черкаського регіону представили на розгляд комісії 5 зразків нових видів продукції з яких 2 зразки – напої безалкогольні сокові сильногазовані виробництва ДП «Роял Гарден Іст» ТОВ «Роял Фрут Гарден» (м.Золотоноша); 3 зразки – кондитерські борошняні вироби виробництва ПП Тітко Л.В. (м.Черкаси)...
27 лютого 2014 р.

Інформація про засідання обласної дегустаційної комісії, яке відбулось 13 лютого 2014 року.

20 лютого 2014 р.
До уваги суб’єктів господарювання, які здійснюють послуги з тимчасового розміщення (проживання)!
07 лютого 2014 р.

Інформація про роботу обласної дегустаційної комісії у 2013 році.

24 грудня 2013 р.

Інформація про засідання обласної дегустаційної комісії, яке відбулось 19 грудня 2013 року. Два підприємства харчової промисловості Черкаського регіону представили на розгляд комісії 8 зразків нових видів продукції з яких 3 зразки – хлібобулочні вироби виробництва ПП Гончаренко Н.І. (м.Сміла); 5 зразків - ковбаси варенокопчені із м’яса птиці та ковбаси напівкопчені виробництва ФОП Масолова О.Б. (с.Геронимівка Черкаського р-ну).

07 листопада 2013 р.

Інформація про засідання обласної дегустаційної комісії, яке відбулось 31 жовтня 2013 року. СТОВ ім. Шевченка (м.Канів) надало на розгляд комісії сім зразків нових видів консервів, з яких три зразки – страви обідні перші і чотири зразки – паштети овочеві, овочево-грибні та овочево-бобові.

18 вересня 2013 р.

Обласній дегустаційній комісії – 10 років!

17 вересня 2013 р.
Про внесення змін до складу обласної дегустаційної комісії...
11 вересня 2013 р.

Інформація про засідання обласної дегустаційної комісії, яке відбулось 05 вересня 2013 року. Два підприємства харчової промисловості Черкаського регіону представили на розгляд комісії 4 зразків нових видів продукції з яких два зразки – ковбаси варено-копчені із м’яса птиці виробництва ФОП Масолова О.Б. (с.Геронимівка Черкаського р-ну); два зразки – консерви овочеві закуски виробництва СТОВ ім. Шевченка Канівська філія (м.Канів)...

14 серпня 2013 р.

Інформація про участь фахівців ДП «Черкасистандартметрологія» у нараді з питань розвитку внутрішнього ринку в рамках проведення загальнообласної кампанії «Товар Черкащини», яка відбулась 07 серпня 2013 року на оптово-роздрібному ринку «Фермерський» м.Черкаси

   За запрошенням Департаменту економічного розвитку і торгівлі Черкаської обласної державної адміністрації 07 серпня 2013 року фахівці ДП «Черкасистандартметрологія» прийняли участь у нараді з питань розвитку внутрішнього ринку в рамках проведення загальнообласної кампанії «Товар Черкащини» та співпраці малих підприємств (цехів) із виробництва продуктів харчування з підприємствами торгівлі щодо реалізації власної продукції на споживчому ринку області.
   Нарада проходила під головуванням заступника голови облдержадміністрації Івашкевича А.Г. Учасниками заходу були заступники голів райдержадміністрацій, міських голів міст обласного значення, малих підприємств-виробників продуктів харчування, ринків, торговельних підприємств.
   Захід проводився у формі наради-ярмарку, в ході якої підприємства області проводили презентацію та реалізацію продукції власного виробництва.
   З інформацією щодо вимог сьогодення у сфері стандартизації, метрології, сертифікації та послуг, які надаються спеціалістами підприємства підприємствам-виробникам харчової продукції виступив в.о. директора ДП «Черкасистандартметрологія» А.Ф.Мирошниченко. Також виступаючими на нараді були керівники господарств по вирощуванню та переробці сільгосппродукції (СТОВ Агрофірма «Маяк», с.Піщане Золотоніського р-ну), підприємств-виробників харчової продукції (ПП Мусієнко О.В., м.Городище) та інші, які розповіли про свою діяльність, проблеми та перспективи щодо подальшого вирощування, переробки та реалізації продукції власного виробництва.
   Учасники наради виявили зацікавленість щодо розглянутих питань, а також обмінялись думками стосовно покращення умов виробництва (вирощування), переробки сільськогосподарської продукції та підвищення якості продуктів їх переробки.

12 серпня 2013 р.

Інформація про засідання обласної дегустаційної комісії, яке відбулось 08 серпня 2013 року. Одне підприємство – ТОВ «Малбі Беверідж» (м.Черкаси) надало на розгляд комісії 7 зразків нових видів напоїв безалкогольних ...

02 серпня 2013 р.

23.07.2013 року в ДП «Черкасистандартметрологія» був проведений семінар на тему «Вимоги Технічного регламенту щодо правил маркування харчових продуктів. Система управління безпечністю харчових продуктів на основі принципів НАССР»...

10 червня 2013 р.
    Інформація про засідання обласної дегустаційної комісії, яке відбулось 30 травня 2013 року. Одне підприємство - ВП «Шполахліб» СТОВ «Агроспілка» (м.Шпола) надало на розгляд комісії 7 зразків нових видів хлібобулочних виробів
   
На виконання розпорядження голови Черкаської облдержадміністрації від 02.07.2007 № 226 “Про утворення обласної дегустаційної комісії” 30 травня 2013 року відбулось чергове засідання обласної дегустаційної комісії. В роботі прийняли участь шість членів комісії.
    На засідання комісії одне підприємство харчової промисловості області: ВП «Шполянський хлібзавод» СТОВ «Агроспілка» (м.Шпола) презентувало 7 зразків нових видів хлібобулочних виробів з метою отримання рекомендацій комісії щодо виробництва заявленої продукції та затвердження технологічної документації.        Заявлена продукція виготовлена за вимогами державних стандартів України. Зразки наданої на розгляд комісії продукції попередньо пройшли лабораторні дослідження і лише за позитивними результатами випробувань за показниками якості та безпеки продукція була представлена на дегустацію.
ВП “Шполянський хлібзавод” СТОВ “Агроспілка” в черговий раз надало на розгляд комісії свою продукцію з метою погодження рецептур у зв’язку зі зміною власності підприємства. Цього разу представлено сім останніх зразків хлібобулочних виробів із 21–го найменування продукції (попередньо вже пройшли дегустацію, отримали позитивні оцінки та були рекомендовані до виробництва 14 зразків хлібобулочних виробів, виготовлених згідно з вимогами державних стандартів, галузевих стандартів України та технічних умов).
    За результатами органолептичної оцінки якості продукція отримала середній бал від 27,8 до 28,5 із 30-ти можливих (мінімальний середній бал для нових видів хлібобулочних виробів – 23,0) і була рекомендована комісією до виробництва, а технологічна документація – до затвердження.
Підприємству були надані рекомендації щодо покращення смакових якостей продукції, технології виробництва хлібобулочних виробів.
    З початку року проведено 5 засідань обласної дегустаційної комісії, в хді яких 6 підприємств Черкаської області надали на розгляд комісії 64 зразки нових видів продукції.
    З часу утворення комісії розглянуто і надані рекомендації щодо виробництва 957-ти найменувань нових видів харчової продукції, розроблених фахівцями 111-ти підприємств області.
10 червня 2013 р.
    Інформація про семінар-навчання на тему «Сучасні підходи до забезпечення якості послуг ресторанного господарства (громадського харчування)», проведеного ДП «Черкасистандартметрологія» 23 квітня, 03 та 04 червня 2013 року
   
На виконання доручення голови Черкаської облдержадміністрації від 20 січня 2012 року № 5/01-02-4 щодо надання допомоги закладам харчування з питань дотримання ними чинного законодавства, стандартів, норм і правил під час надання послуг у містах Черкаси, Умань, звенигородка, відповідно, 23 квітня, 03 та 04 червня 2013 року проведені семінари-навчання на тему “Сучасні підходи до забезпечення якості послуг ресторанного господарства (громадського харчування)”.
    Слухачами семінарвів були фахівці закладів ресторанного господарства міст та районів Черкаської області, всього 54 особи.
    Учасникам семінару надана інформація щодо вимог діючого законодавства захисту прав споживачів у сфері роботи закладів ресторанного господарства, вимог санітарного законодавства щодо забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення у закладах ресторанного господарства, вимог чинного законодавства з питань охорони праці у закладах ресторанного господарства.
    Крім того, слухачам семінару спеціалістами ДП «Черкасистандартметрологія» надана інформація про сертифікацію послуг ресторанного господарства в системі УкрСЕПРО, вимоги щодо метрологічного забезпечення закладів ресторанного господарства.
    Під час семінару фахівці ДП «Черкасистандартметрологія» та інші доповідачі надали консультації учасникам та відповіли на їх запитання. Учасники семінару отримали інформаційно-методичні матеріали.
Представники закладів ресторанного господарства виявили зацікавленість щодо питань, розглянутих на семінарі, а також обмінялись думками з питань підвищення якості надання послуг у сфері ресторанного господарства.
30 квітня 2013 р.

Інформація про засідання обласної дегустаційної комісії, яке відбулось 25 квітня 2013 року. Смілянська філія ТОВ «Еліт» (м.Сміла) надала на розгляд комісії 40 найменувань морозива з метою отримання рекомендацій комісії щодо його виробництва...

25 квітня 2013 р.

Інформація про семінар-навчання на тему «Сучасні підходи до забезпечення якості послуг ресторанного господарства (громадського харчування)», проведеного ДП «Черкасистандарт-метрологія» 23 квітня 2013 року...

03 квітня 2013 р.

Інформація про засідання обласної дегустаційної комісії, яке відбулось 28 березня 2013 року. ФОП Авакян Л.О. представив комісії 7 зразків нових видів продукції з яких один зразок – матнакаш (вірменський хліб) з пшеничного борошна вищого гатунку і сім зразків – східні солодощі борошняні...

21 березня 2013 р.
До уваги керівників, власників підприємств! Сектор сприяння розвитку бізнесу ДП “Черкасистандартметрологія” постійно надає методичну та практичну допомогу з питань впровадження технічних регламентів шляхом поставлення продукції на виробництво та проведення технічних аудитів підприємств...
15 березня 2013 р.

Забезпечення виконання вимог чинного законодавства та нормативних документів закладами громадського харчування (ресторанного господарства)

    Сьогодні ресторанне господарство розвивається по багатьох напрямках, з'являється велика кількість закладів харчування з різними національними кухнями, розвагами і при їх розмаїтості замовнику можна підібрати місце відпочинку відповідно до побажанням, бюджету, тематиці проведення заходу. Саме тому, щоб утриматись у цій сфері, підприємцям необхідно постійно вдосконалювати роботу підприємства і в першу чергу забезпеченням вимог щодо якості, обслуговування, впровадження нових технологій, підвищення конкурентоспроможності закладу.
    На виконання доручення голови Черкаської облдержадміністрації від 20 січня 2012 року № 5/01-02-4 спеціалістами ДП “Черкасистандартметрологія” у 2012 року проведені в районах і містах області семінари-навчання щодо вимог чинного законодавства та нормативних документів у сфері роботи закладів громадського харчування (ресторанного господарства), на яких учасникам семінарів була надана інформація щодо вимог діючого законодавства з питань захисту прав споживачів у сфері роботи закладів ресторанного господарства, проведені практичні навчання та доведені вимоги нормативних документів з порядку розроблення технологічних карт на страви та кулінарні вироби, розглянуті питання сертифікації послуг ресторанного господарства в системі УкрСЕПРО, метрологічного забезпечення закладів ресторанного господарства.
    В ході семінарів особлива увага керівників підприємств, завідувачів виробництвом, технологів зверталась на обов’язковість розробки та наявності технологічних карт на вироби і страви, які готують і подають споживачам у закладах ресторанного господарства.
    Після навчання, керівники закладів ресторанного господарства «Едем», «Тарантелла», «Коза Ностра», «Оскар», «Ерік», «Престо», «Солоха», «Адмірал», «Yjshi», «Суши-бар», ресторан готельного комплексу «Дніпро» у м.Черкаси з відповідальністю віднеслись до питання приведення у відповідність вимогам сьогодення послуг харчування. Фахівцями ДП «Черкасистандартметрологія» надається їм та іншим суб’єктам господарювання методично-практична допомога з питань розроблення технологічних карт.
    Необхідно підкреслити, що у цих закладах добросовісно відносяться до своїх обов’язків, дотримуються норм і правил, дорожать своєю репутацією і вболівають за престиж закладу , а це - смачні страви та широкий асортимент, висока кулінарна майстерність, професійний рівень обслуговування клієнтів, сучасна інфраструктура сервісу та гостинний прийом. Послуги, що надаються такими закладами є безпечними для життя і здоров'я споживачів, а страви та кулінарні вироби, виготовлені у таких закладах, гідно конкурують на споживчому ринку.
    На жаль, не всі керівники закладів харчування перейнялися відповідальністю щодо обов’язкового виконання вимог чинного законодавства, дотримання стандартів, норм і правил під час виготовлення та реалізації кулінарних страв і виробів і, як наслідок, свідомо порушують їх під час надання споживачам згаданих послуг. 
    Як свідчить аналіз здійснених протягом ІІ півріччя 2012 року та у січні- лютому 2013 року перевірок фахівцями Держспоживінспекції у Черкаській області, із перевірених 13 суб´єктів господарювання сфери ресторанного господарства, в кожному виявлені порушення вимог діючого законодавства про захист прав споживачів.
    У 80 % із перевірених суб’єктів господарювання на страви, які виготовляються у закладах сфери ресторанного господарства, пред’явлені технологічні карти розроблені з порушенням вимог нормативно - правових актів або замість них надаються робочі (калькуляційні) карти.
    У таких закладах, як правило, страви та кулінарні вироби готують «на око», не маючи затверджених керівником закладу технологічних карт із зазначенням рецептури, технології приготування, опису органолептичної характеристики та показників, які гарантують її якість та безпечність. Отримуючи на замовлення таку страву споживач, у разі сумніву, не має можливості порівняти її з тим, якою вона повинна бути, чим порушуються вимоги споживача стосовно отримання повної і достовірної інформації щодо замовленого продукту. 
    Позиція «очікування» і сподівання «може минеться» погані супутники у будь-якому бізнесі, а тим більше у ресторанному, де основними критеріями наданих послуг є якість і безпека продуктів харчування, що пропонуються відвідувачам до споживання. Рано чи пізно таким «горе» керівникам прийдеться відповідати за свою недбалість і халатність у відповідності з вимогами чинного законодавства, а споживач ще подумає, чи варто наступного разу харчуватися у закладі, де ризик щодо якості і безпечності наданих послуг залишається високим. 
    Фахівці ДП “Черкасистандартметрологія” готові надавати професійні консультації та методично-практичну допомогу з питань розробки технологічних карт, інструкцій, рецептур, здійснювати випробування розроблених страв та кулінарних виробів щодо їх якості та безпеки в атестованій лабораторії Центру випробувань харчової продукції та сировини; проводити повірку засобів вимірювальної техніки, яка застосовується під час приготування страв і виробів та інших питань, що виникають під час здійснення діяльності у сфері надання послуг харчування.

Наша адреса: м.Черкаси, вул.Гоголя, 278; 
контактні телефони: (0472) 455223, 361216, 457285 

05 березня 2013 р.

Інформація про засідання обласної дегустаційної комісії, яке відбулось 28 лютого 2013 року. Два підприємства харчової промисловості Черкаського регіону представили на розгляд комісії 6 зразків нових видів продукції з яких чотири зразки – вироби з м’яса птиці виробництва ФОП Масолова О.Б. (с.Геронимівка Черкаського р-ну); два зразки – напої безалкогольні енергетичні низькокалорійні на смако-ароматичних добавках виробництва ТОВ «Малбі Беверідж» (м.Черкаси)...

06 лютого 2013 р.

Інформація про засідання обласної дегустаційної комісії, яке відбулось 31 січня 2013 року. Два підприємства харчової промисловості Черкаського регіону представили на розгляд комісії 3 зразки нових видів продукції з яких один зразок – пельмені заморожені виробництва ФОП Даниленко Т.Т. (м.Черкаси); два зразки – консерви стерилізовані десерти ягідні вітамінізовані виробництва СТОВ ім. Шевченка Канівська філія (м.Канів)...

15 січня 2013 р.
Вибираючи санки дитячі для користування та з метою отримання гарантії щодо безпеки під час їх експлуатації, рекомендуємо звернути увагу на наступну інформацію...
29 грудня 2012 р.
Інформація про надання методичної та практичної допомоги суб’єктам господарювання з питань поставлення продукції на виробництво харчової продукції у 2012 році...
28 грудня 2012 р.

Інформація щодо надання допомоги суб’єктам господарювання з питань поставлення на виробництво продукції промислового призначення у 2012 році...

21 грудня 2012 р.

Інформація про роботу обласної дегустаційної комісії у 2012 році...

17 грудня 2012 р.

Інформація про засідання обласної дегустаційної комісії, яке відбулось 13 грудня 2012 року. Два підприємства харчової промисловості Черкаського регіону представили на розгляд комісії 8 зразків нових видів продукції з яких сім зразків – хлібобулочні вироби виробництва ВП «Шполахліб» СТОВ «Агроспілка» (м.Шпола); один зразок – кондитерський виріб виготовлений ФОП Поліщук А.І. (с.Сагунівка Черкаського р-ну)...

30 листопада 2012 р.
Черкаські виробники освоюють нові види продукції.

    Фахівцями сектору сприяння розвитку бізнесу надано практичну та методичну допомогу ПрАТ “Черкасивторресурси” в розробленні технічної документації для виготовлення продукції: виробів профільованих з деревинно-полімерного композиту та виготовлення поліетилену вторинного.
    В процесі розроблення Товариством готовиться пакет документації на експертизу в ДП “Черкасистандартметрологія”, а інший проходить процес погодження в органах державного нагляду з питань що підпадають під сферу повноважень.
    Підприємством ведеться підготовка до поставлення продукції на виробництво та реєстрації технічних умов.

30 жовтня 2012 р.

Інформація про засідання обласної дегустаційної комісії, яке відбулось 25 жовтня 2012 року. Три підприємства харчової промисловості Черкаського регіону представили на розгляд комісії 9 зразків нових видів продукції з яких чотири зразки – напівфабрикати швидкозаморожені виробництва ФОП Масолова О.Б. (с.Геронимівка Черкаського р-ну); один зразок – консерви овочеві виготовлені Золотоніською філією ПП «Агроспецпроект» (м.Золотоноша); чотири зразки – консерви десерти ягідні виробництва СТОВ ім. Шевченка (м.Канів)...

16 жовтня 2012 р.

Інформація про засідання обласної дегустаційної комісії, яке відбулось 04 жовтня 2012 року. Два підприємства харчової промисловості Черкаського регіону представили на розгляд комісії 13 зразків нових видів продукції з яких п’ять зразків – консерви овочеві стерилізовані виготовлені ТОВ “Агроекопродукт” (м.Канів); вісім - пресерви із розробленої риби та риба холодного копчення виробництва ПП “Сільвер Фуд” (м.Золотоноша)...

25 вересня 2012 р.

Інформація про засідання обласної дегустаційної комісії, яке відбулось 20 вересня 2012 року. Два підприємства харчової промисловості Черкаського регіону представили на розгляд комісії 13 зразків нових видів продукції: сім зразків – хлібобулочні вироби виготовлені СТОВ “Агро спілка” ВП “Шполянський хлібзавод” (м.Шпола); шість зразків – пресерви з ікри мойви та салати рибоовочеві виробництва ПП “Сільвер Фуд” (м.Золотоноша)...

11 вересня 2012 р.

Інформація про засідання обласної дегустаційної комісії, яке відбулось 06 вересня 2012 року. Смілянська філія ТОВ «Еліт» (м.Сміла) надало на розгляд комісії зразки 36-ти найменувань морозива з метою отримання рекомендацій комісії щодо його виробництва...

20 серпня 2012 р.
Інформація про засідання обласної дегустаційної комісії, яке відбулось 16 серпня 2012 року. ТОВ «Агроекопродукт» (м.Канів) надало на розгляд комісії шість зразків нових видів продукції: страви обідні перші двох найменувань та маринади для м’яса чотирьох найменувань...
03 серпня 2012 р.
Сертифікація 
оздоровчих дитячих закладів.

Спеціалістами ДП “Черкасистандартметрологія ”, згідно до наданих державою повноважень, проводиться постійна робота з сертифікації послуг короткотермінового розміщення (проживання), харчування у закладах оздоровлення та відпочинку дітей.
Станом на 30.07.2012р. діючі сертифікати відповідності на послуги в системі УкрСЕПРО мають 10 дитячих оздоровчих закладів Черкаської області, в тому числі два санаторії , які надають послуги з оздоровлення та відпочинку дітей і підлягають обов’язковій сертифікації. Всі вони пройшли сертифікацію надання послуг з тимчасового розміщення (проживання), та харчування , а саме : 
1. Дитячий оздоровчий комплекс “Придніпровський” закритого акціонерного товариства “ Укрпрофтур ”, с. Чапаївка, Золотоніського району.
2 Дитячий оздоровчий табір “ Тимурівець” ТОВ “ Дитячий оздоровчий табір “ Тимурівець”, м. Сміла .
3. Дитячий оздоровчий табір “Чапаєвець” ТОВ “Чапаєвець”, с. Чапаївка Золотоніського району . 
4. Дитячо-юнацький оздоровчий табір “ Звенигора” Звенигородської районної Ради, с. Хлипнівка , Звенигородського району. 
5. Дитячий оздоровчий табір “Олімпія” ПАТ “Дитячий позашкільний оздоровчий табір “Олімпія”, с. Кримки , Шполянського району.
6. Оздоровчий табір “Гайдарівець” Шевченківського будівельно-монтажного експлуатаційного управління № 5 Одеської залізниці, с. Чапаївка, Золотоніського району.
7. Дитячій оздоровчий центр “Пролісок” ТОВ “Лисянський позашкільний дитячий оздоровчий центр “Пролісок”, с. Бужанка, Лисянського району.
8. Дитячий оздоровчий табір “Дніпровець” УМВС України в Черкаській області, мікрорайон “Дахнівський”, м. Черкаси.
9. ЗАТ “Санаторій “Мошногір’я”, с.Будище, Черкаського району. 
10. Дочірнє підприємство Черкаської спілки споживчих товариств “Санаторій “Україна”, м. Черкаси.
Не проведені роботи з сертифікації та відсутній сертифікат відповідності на послуги проживання та харчування в дитячому оздоровчому центрі “Сосонка “ ВАТ “Чорнобаївський районний санаторій та дитячий оздоровчий центр “Сосонка”
с. Мельники , Чорнобаївського району.
Протягом червня , липня 2012 року вже проведені вісім технічних наглядів за сертифікованими послугами харчування та проживання в шести дитячих оздоровчих закладах та одному санаторії. Технічні нагляди показали, що послуги, які надаються дитячими оздоровчими закладами, відповідають вимогам нормативних документів. Ця робота буде і надалі проводитись до закінчення сезону оздоровлення дітей. 

20 червня 2012 р.
Інформація про засідання обласної дегустаційної комісії, яке відбулось 14 червня 2012 року. Два підприємства харчової промисловості Черкаського регіону представили на розгляд комісії вісім зразків нових видів продукції: один зразок - напівфабрикати швидкозаморожені, виготовлений ФОП Масолова О.Б. (м.Черкаси); сім зразків - страви обідні перші та заправки до них, виробництва ТОВ «Агроекопродукт» (м.Канів).
11 червня 2012 р.
Інформація про засідання обласної дегустаційної комісії, яке відбулось 07 червня 2012 року. Два підприємства харчової промисловості Черкаського регіону представили на розгляд комісії 9 зразків нових видів продукції: два зразки сиру твердого, виготовленого ПАТ «Звенигородський сироробний комбінат» (м.Звенигородка); сім зразків напівфабрикатів швидко-заморожених, виробництва ФОП Масолова О.Б. (м.Черкаси).
05 червня 2012 р.
Протягом березня-травня 2012 року у містах Жашків, Звенигородка, Золотоноша, Умань та Черкаси проведені семінари-навчання на тему «Вимоги чинного законодавства та нормативних документів щодо роботи закладів громадського харчування (ресторанного господарства)».
29 травня 2012 р.
Сектором сприяння розвитку бізнесу ДП “Черкасистандартметрологія” 23-24 травня 2012 року проведено двохденний семінар на тему “Застосування та дотримання вимог технічних регламентів в ході виробництва та реалізації продукції”...
22 травня 2012 р.
Про семінар проведений з суб’єктами ресторанного господарства у місті Звенигородка...
11 травня 2012 р.
До уваги керівників підприємств – виробників нехарчової продукції!
27 квітня 2012 р.
Інформація про засідання обласної дегустаційної комісії, яке відбулось 26 квітня 2012 року. Два підприємства харчової промисловості Черкаського регіону представили на розгляд комісії 13 зразків нових видів продукції: один зразок – кекс «Сирний», виготовлений ТОВ «Черкасихліб ЛТД» (м.Черкаси); 12 зразків напоїв безалкогольних, виробництва ТОВ «Малбі Беверідж» (м.Черкаси)...
20 квітня 2012 р.
Інформація про готовність дитячих оздоровчих закладів до оздоровчого сезону влітку 2012 року щодо наявності сертифікатів відповідності на право надання послуг короткотермінового розміщення (проживання) та харчування дітей...
09 квітня 2012 р.
4-5 квітня 2012 року у містах Умань та Жашків проведені семінари-навчання на тему «Вимоги чинного законодавства та нормативних документів щодо роботи закладів громадського харчування (ресторанного господарства)»...
23 березня 2012 р.
Інформація про семінар-навчання, який був проведений ДП «Черкасистандарт-метрологія» 22 березня 2012 року на тему «Вимоги чинного законодавства та нормативних документів щодо роботи закладів громадського харчування (ресторанного господарства)»
12 березня 2012 р.
Інформація про засідання обласної дегустаційної комісії, яке відбулось 01 березня 2012 року. Приватний підприємець Масолова О.Б. (м.Черкаси) за результатами проведених робіт з поставлення продукції на виробництво, представила на розгляд комісії чотири найменування нових видів продукції – напівфабрикати швидкозаморожені.

На виконання розпорядження голови Черкаської облдержадміністрації від 02.07.2007 № 226 “Про утворення обласної дегустаційної комісії” 01 березня 2012 року відбулось засідання обласної дегустаційної комісії. 
Приватний підприємець Масолова О.Б. (виробництво знаходиться у с.Геронимівка Черкаського р-ну) представила на розгляд комісії наступні чотири зразки нових видів продукції з сирною начинкою (на минулому засіданні комісії були розглянуті зразки напівфабрикатів швидкозаморожених м’ясної групи), виготовлених за вимогами раніше розроблених підприємцем технічних умов. 
Представлена продукція – вареники з сиром, манники з сиром, млинці з сиром, які надані на розгляд комісії з метою отримання рекомендацій щодо виробництва та затвердження технологічної документації. Крім того, на розгляд комісії надані пельмені «Смаковинка», виготовлені з урахуванням зауважень та рекомендацій наданих підприємству за результатами попередньої дегустації.
Високий середній бал, який отримали всі представлені зразки дав право комісії рекомендувати продукцію до виробництва, а технологічну документацію – до затвердження. 
В ході роботи комісією були розглянуті нормативна та технологічна документації, надані рекомендації щодо маркування готової продукції, удосконалення технології приготування млинців та манників, покращення вхідного контролю сировини та підготовки її до використання.
29 лютого 2012 р.
До уваги керівників, власників підприємств громадського харчування...
13 лютого 2012 р.
Інформація про засідання обласної дегустаційної комісії, яке відбулось 09 лютого 2012 року. Приватний підприємець Масолова О.Б. (м.Черкаси) за результатами проведених робіт з поставлення продукції на виробництво, представила на розгляд комісії дев’ять найменувань нових видів продукції – напівфабрикати швидкозаморожені.
27 січня 2012 р.
Інформація щодо надання методично-практичної допомоги суб’єктам господарювання сектором сприяння розвитку бізнесу
20 січня 2012 р.
Інформація про роботу обласної дегустаційної комісії
25 жовтня 2011 р.
Інформація про засідання обласної дегустаційної комісії, яке відбулось 20 жовтня 2011 року. Три підприємства харчової промисловості Черкаського регіону представили на розгляд обласної дегустаційної комісії п’ять зразків нових видів продукції : консерви під загальною назвою “Овочеві закуски”, виготовлені ТОВ “Агроекопродукт” (м.Канів), Мошнівською та Хмільнянською філіями СТОВ ім.Шевченка (с.Мошни Черкаського р-ну, с.Хмільна Канівського р-ну Черкаської обл.)
14 жовтня 2011 р.
УВАГА !!!
Інформація для суб’єктів господарської діяльності всіх форм власності.
На базі ДП “Черкасистандартметрологія” утворений і розпочав свою роботу сектор сприяння розвитку бізнесу
05 жовтня 2011 р.
Інформація про засідання обласної дегустаційної комісії, яке відбулось 29 вересня 2011 року. Два підприємства харчової промисловості Черкаського регіону представили на розгляд комісії п’ять зразків нових видів продукції : трубочки кукурудзяні з начинкою трьох найменувань виробництва ТОВ ”Імперія продуктів” (смт.Вільшана Городищенського р-ну); консерви з грибів двох найменувань виробництва Хмільнянської філії СТОВ ім.Шевченка ЗАТ “Агроекопродукт” (с.Хмільне Канівського р-ну).
30 серпня 2011 р.
Інформація про засідання обласної дегустаційної комісії, яке відбулось 25 серпня 2011 року. Два підприємства харчової промисловості Черкаського регіону представили на розгляд комісії чотири зразки нових видів продукції : суміші рослинно-вершкові двох найменувань, виробництва ПАТ ”Христинівський молокозавод” (м.Христинівка); ковбасні вироби двох найменувань, виробництва СФГ “Дружба” (м.Тальне).

На виконання розпорядження голови Черкаської облдержадміністрації від 02.07.2007 № 226 “Про утворення обласної дегустаційної комісії” 25 серпня 2011 року відбулось чергове засідання обласної дегустаційної комісії. Засідання проходило під головуванням директора ДП “Черкасистандартметрологія”, заступника голови обласної дегустаційної комісії В.Ф. Білоусова. В роботі прийняли участь вісім членів комісії.
Два підприємства харчової промисловості Черкаського регіону представили на розгляд комісії чотири зразки нових видів продукції з метою отримання рекомендацій щодо виробництва заявленої продукції та затвердження технологічної документації. 
ПАТ ”Христинівський молокозавод” (м.Христинівка) надало на розгляд комісії два зразки сумішей рослинно-вершкових 72,5 % та 60,0% жирності, у т.ч. відповідно, не більше 85,0 % і 80,0 % рослинного жиру, виготовлених за вимогами технічних умов, розроблених фахівцями підприємства. СФГ “Дружба” (м.Тальне) представило на розсуд комісії два найменування ковбасних виробів, виготовлених за вимогами державних стандартів.
Дегустаційна комісія, у складі представників управління у справах захисту прав споживачів, обласної санітарно-епідеміологічної станції, управління ветеринарної медицини області, обласного союзу промисловців та підприємців, фахівців ДП “Черкасистандартметрологія” оцінювала якість продукції за органолептичними показниками (зовнішній вигляд, смак та запах, консистенція, колір і т.і.), ознайомилась із рецептурами та технологією виробництва виробів, розглянула нормативні документи. Також комісія звернула увагу на питання транспортного маркування продукції, контролю якості сировини на підприємствах, дотримання періодичності проведення випробувань готової продукції. 
Підводячи підсумки, обласна дегустаційна комісія надала виробникам декілька рекомендацій стосовно розширення асортименту, дотримання технології виробництва продукції. 
За результатами розгляду представлених зразків, вся продукція рекомендована комісією до виробництва, а нормативна та технологічна документація – до реєстрації. 
Всього протягом 2011 року відбулось 9 засідань обласної дегустаційної комісії на які 9 виробників харчової промисловості Черкаського регіону надали на розгляд комісії 53 зразки нових видів продукції і отримали рекомендації комісії щодо розроблення, реєстрації нормативної, технологічної документації, рецептур та виробництва продукції.
З часу утворення комісії (червень 2003 року), відбулось 92 засідання, на які 101 підприємство представило 727 зразків нових видів продукції. 
09 серпня 2011 р.
Результати перевірок державного нагляду за I півріччя 2011 року
01 серпня 2011 р.
Інформація про засідання обласної дегустаційної комісії, яке відбулось 28 липня 2011 року. ЗАТ “Боровицьке” (с.Боровиця Черкаського р-ну) надало на розгляд комісії десять зразків нових видів продукції з метою отримання рекомендацій щодо її виробництва та затвердження технологічної документації.
26 липня 2011 р.

    До відома суб’єктів підприємницької діяльності, які займаються реалізацією нафтопродуктів.
    Державне підприємство “Черкасистандартметрологія” повідомляє, що на виконання доручення Кабінету Міністрів України від 30.06.2011 № 45034/10/1-10 чинність національних стандартів України ДСТУ 3868-99 “Паливо дизельне. Технічні умови” та ДСТУ 4063-2001 “Бензини автомобільні. Технічні умови” наказом Держспоживстандарту України від 01.07.2011 № 240 подовжено до 31.12.2011.

19 липня 2011 р.
Як забезпечити дотримання стандартів, або як організувати виготовлення відповідної продукції
04 липня 2011 р.

Інформація про роботу обласної дегустаційної комісії 
З червня місяця 2003 року на базі ДП “Черкасистандартметрологія” працює обласна дегустаційна комісія Черкаської облдержадміністрації, метою якої є надання рекомендацій щодо виробництва продуктів харчування, реєстрації технічних умов та затвердження технологічної документації.
Протягом першого півріччя поточного року проведено 7 засідань комісії, на яких розглянуто і надано рекомендації щодо виробництва 39-ти найменувань нових видів продукції, які будуть виготовлятися на 16-ти підприємствах харчової промисловості Черкаського регіону. Лише на останньому засіданні комісії, яке відбулось у червні ц.р. було розглянуто 9 зразків продукції, з яких 5 - морозиво виробництва Смілянської філії ТОВ “Еліт” (м.Сміла), 3 - хлібобулочні вироби виробництва приватних підприємців Олійник Р.В. (с.Бузівка Жашківського р-ну), Рудий С.В. (с.Мошурів Тальнівського р-ну) та Хлібокомбінату Тальнівського РайСТ (м.Тальне) і 1 зразок ікри білкової виробництва ПП “Сільвер Фуд” (м.Золотоноша).
За результатами дегустації вся продукція отримала оцінки “добре” або “відмінно” і була рекомендована до виробництва, а нормативна та технологічна документація до затвердження. Під час роботи комісії були надані рекомендації підприємствам щодо покращення смакових якостей продукції, удосконалення технологічних процесів, здійснення упакування та маркування продукції у відповідності з вимогами чинного законодавства та нормативних документів.
Всього, з початку утворення комісії, проведено 90 засідань, розглянуто і надані рекомендації щодо виробництва 713 зразків харчової продукції, виготовленої на 99 підприємствах області. І, як результат такої роботи, більшість суб’єктів господарювання, які в минулому були зовсім далекі від виробництва продуктів харчування, сьогодні мають підприємства, що виготовляють якісну, смачну, корисну харчову продукцію, яка користується попитом у споживачів. 

25 червня 2011 р.
Результати перевірок державного нагляду за якістю продукції, додержанням стандартів, норм і правил під час зберігання та реалізації зернових, бобових та олійних культур на хлібоприймальних підприємствах Черкаського регіону, проведених у І півріччі 2011 року.
09 червня 2011 р.
Інформація про результати перевірок державного нагляду за травень 2011 року.
11 травня 2011 р.
Державними інспекторами у квітні місяці цього року забраковано продукції на загальну суму 17831, 82 тис.грн.
05 травня 2011 р.
Результати перевірки ДП “Черкасистандартметрологія” молокопереробних підприємств за дорученням Держспоживстандарту України
14 квітня 2011 р.
Результати перевірок державного нагляду за I квартал 2011 року
ПЛАН перевірок з державного нагляду за додержанням стандартів, норм і правил та державного метрологічного нагляду ДП “Черкасистандартметрологія” на ІІ квартал 2011 року
17 березня 2011 р.
Інформація про результати перевірки якості консервів овочевих виробництва ПП “Агроспецгосп” (с.Жовнівка Бережанського р-ну Тернопільської обл.)

На адресу ДП “Черкасистандартметрології” надійшов лист ДП “Тернопіль-стандартметрологія” щодо результатів перевірки, яка проведена за інформацією ДП “Черкасистандартметрологія” про виявлення в оптовій торгівлі ТОВ “Тріумф-опт” (м.Черкаси) продукції – ікра з кабачків стерилізована виробництва ПП “Агроспецгосп” (с.Жовнівка Бережанського р-ну Тернопільської обл.).
В ході перевірки 3 партії продукції, із 5-ти перевірених на підприємстві ПП “Агроспецгосп”, заборонені до реалізації як такі, що не відповідали вимогам нормативних документів, у тому числі – ікра з кабачків стерилізована (не відповідала за фізико-хімічними показниками: “масова частка сухих речовин”, згідно НД – не менше 19,0 %, фактично – 15,6 %; “масова частка жиру”, згідно НД – не менше 7,0 %, фактично – 2,2 %).
За результатами перевірки підприємству заборонена реалізація 3-х партій консервів плодоовочевих, за допущені порушення посадову особу (директора підприємства) притягнуто до адміністративної відповідальності.
За реалізацію нестандартної продукції – ікра з кабачків стерилізована, виявлену державними інспекторами ДП “Черкасистандартметрологія” в оптовій торгівлі ТОВ “Тріумф-опт”, до ПП “Агроспецгосп” застосовані економічні санкції у вигляді штрафу у відповідності з вимогами чинного законодавства.
16 березня 2011 р.
Результати перевірок державного нагляду за січень-лютий 2011 року
15 березня 2011 р.
Надання методичної та практичної допомоги суб’єктам господарської діяльності спеціалістами відділу державного нагляду.
01 березня 2011 р.
Інформація про засідання обласної дегустаційної комісії, яка відбулась 24 лютого 2011 року. Два підприємства харчової промисловості Черкаського регіону представили на розгляд комісії 3 зразка нових видів продукції : хлібобулочні та борошняні кондитерські вироби виробництва ДП “Гарантія Маркет”(м. Умань) та ПП Гончарук Л.І. (м. Умань).
02 лютого 2011 р.
Інформація про засідання обласної дегустаційної комісії, які відбулись 20 і 27 січня 2011 року. Шість підприємств харчової промисловості Черкаського регіону представили на розгляд комісії 13 зразків нових видів продукції : хлібобулочні та кондитерські борошняні вироби виробництва Жашківського роздрібно-виробничого підприємства ресторанного господарства (м.Жашків), ПП Плужник В.М. (с.Мошурів Тальнівського р-ну) та ПП Коваль С.В. (м.Сміла); консерви овочеві виробництва ЗАТ “Агроекопродукт” (м.Канів); пресерви із розробленої риби виробництва ПП “Сільвер Фуд” (м.Золотоноша); напої безалкогольні виробництва ЗАТ “Черкаське пиво” (м.Черкаси).
21 січня 2011 р.
Результати перевірок державного нагляду за 2010 рік
29 грудня 2010 р.
Інформація про засідання обласної дегустаційної комісії, яке відбулось 22 грудня 2010 року. Два підприємства харчової промисловості Черкаського регіону представили на розгляд комісії сім зразків нових видів продукції : один зразок – консерви овочеві, виготовлені Мошнівською філією СТОВ ім.Шевченка (с.Мошни Черкаського р-ну Черкаської обл.); консерви «Соуси» шести найменувань, виробництва ЗАТ «Агроекопродукт» (м.Канів).
15 грудня 2010 р.
Інформація для суб’єктів господарювання, фахівців будівельної промисловості щодо проведення ДП “Черкасистандартметрологія” семінару-практикуму на тему “Державні стандарти на службі виробників продукції будівельного призначення”.
01 грудня 2010 р.

Інформація про засідання обласної дегустаційної комісії, яке відбулось 25 листопада 2010 року. Два підприємства харчової промисловості Черкаського регіону надали на розгляд комісії шість зразків нових видів продукції : кулінарні вироби з морської капусти трьох найменувань виробництва ПП Сільвер Фуд” (м.Золотоноша); консерви закуска овочево-грибна та два найменування гірчиці виробництва Мошнівської філії СТОВ ім.Шевченка ЗАТ “Агроекопродукт” (с.Мошни Черкаського р-ну).

26 листопада 2010 р.

Результати державного нагляду за 10 місяців 2010 року...

12 листопада 2010 р.

Інформація про результати перевірок державного нагляду за жовтень 2010 року.

05 листопада 2010 р.

Інформація про результати перевірок державного нагляду за якістю та безпекою м’ясопродуктів під час виробництва, зберігання та реалізації.

27 жовтня 2010 р.

Інформація про результати перевірки молочної продукції на предмет її фальсифікації

На адресу ДП “Черкасистандартметрологія” надійшов лист-звернення жителя м.Черкаси з проханням перевірити якість молочної продукції, придбаної у торговельній мережі міста і яка, на його думку, не відповідала вимогам державного стандарту за наявністю рослинного жиру. 
Спеціалістами ДП “Черкасистандартметрологія”, спільно з фахівцями Управління у справах захисту прав споживачів у Черкаській області, відібрані зразки молокопродуктів, зазначених у листі–зверненні і направлені до Центру випробувань харчової продукції та продовольчої сировини ДП “Черкасистандарт-метрологія” (атестат акредитації від 16.04.2010 № 2Н632, дійсний до 15.04.2013) для проведення випробувань на наявність у готовій продукції рослинного жиру.
За результатами випробувань встановлено наступне:
- масло солодковершкове селянське 72,5 % ТМ “Вершкова долина” виробництва ДП “Старокостянтинівський молочний завод” (м.Старокостянтинів Хмельницької обл.), фасоване, дата виготовлення 13.10.2010 не відповідало вимогам державного стандарту за наявністю рослинного жиру;
- сметана 20 % ТМ “Простоквашино” виробництва ПАТ “Галактон” (м.Київ), маса нетто 380 г, дата виготовлення 12.10.2010 відповідала вимогам нормативного документу (наявність рослинного жиру не виявлено); 
- сметана 21 % ТМ “Молочна родина” виробництва Радехівського молокозаводу ЗАТ “Галичина” (м. Радехів Львівської обл.), маса нетто 400г, кінцевий термін споживання до 30.10.2010 не відповідала вимогам стандарту за наявністю рослинного жиру.
Управлінням у справах захисту прав споживачів до cуб’єктів господарювання-реалізаторів неякісної продукції застосовані штрафні санкції у відповідності з вимогами чинного законодавства.
Інформація про результати випробувань надіслана до регіональних центрів Держспоживстандарту України для врахування у роботі під час здійснення планових перевірок суб’єктів підприємницької діяльності, які виготовляють або зберігають і реалізують в оптовій торгівлі згадану молочну продукцію.

12 жовтня 2010 р.

Результати державного нагляду за 9 місяців 2010 року

04 жовтня 2010 р.

На базі ДП “Черкасистандартметрологія” відбувся семінар-практикум на тему: “Державні стандарти на службі виробників меблів”.

28 вересня 2010 р.

Інформація про засідання обласної дегустаційної комісії, яке відбулось 23 вересня 2010 року. Одне підприємство харчової промисловості Черкаського регіону – ЗАТ “Черкаське пиво” (м.Черкаси) надало на розгляд комісії зразки нових видів продукції : вода питна доочищена фасована “Віта” та напої безалкогольні низькокалорійні соковмісні на ароматизаторах сильногазовані трьох найменувань.

27 вересня 2010 р.

30 вересня 2010 року Державне підприємство “Черкаський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації” проводить семінар – практикум “Державні стандарти на службі виробників меблів”
Запрошення.
Програма.

14 вересня 2010 р.

Інформація 
про результати перевірок державного нагляду за серпень 2010 року.
Протягом серпня 2010 року державними інспекторами ДП “Черкасистандарт-метрологія” проведено 19 перевірок за дотриманням вимог стандартів, норм і правил, із них у 13-ти встановлені порушення вимог нормативної документації, що становить 68,4 %. Обсяг перевіреної за цей період продукції становив 2864,8 тис. грн., з якої не відповідала вимогам нормативної документації продукція на загальну суму – 104,1 тис. грн. або 3,6 %.
Крім того, проведено 3 повторні перевірки з державного нагляду за дотриманням вимог стандартів, норм і правил. За результатами повторних перевірок підприємцями усунені порушення, встановлені за матеріалами попередніх перевірок.
За результатами державного нагляду 13-ти суб’єктам підприємницької діяльності видано приписи про усунення порушень вимог стандартів, норм і правил, 15 приписів про заборону реалізації партій продукції, 17 приписів про заборону реалізації всієї продукції, 9 постанов про накладення штрафів за реалізацію продукції, яка не відповідала вимогам нормативної документації на загальну суму 4,8 тис.грн., притягнуто до адміністративної відповідальності 13 посадових осіб, які оштрафовані на загальну суму 2,4 тис.грн.

31 серпня 2010 р.

Інформація про чергове засідання обласної дегустаційної комісії, яке відбулось 26 серпня 2010 року. ЗАТ “Агроекопродукт” (м.Канів) надало на розгляд комісії шість зразків нових видів продукції.

13 серпня 2010 р.

Інформація 
про результати перевірок державного нагляду за липень 2010 року.
Протягом липня 2010 року державними інспекторами ДП “Черкасистандарт-метрологія” проведено 18 перевірок за дотриманням вимог стандартів, норм і правил, із них у 9-ти встановлені порушення вимог нормативної документації, що становить 50,0 %. Обсяг перевіреної за цей період продукції становив 3819,7 тис. грн., з якої не відповідала вимогам нормативної документації продукція на загальну суму – 451,9 тис. грн. або 11,8 %. 
Крім того, проведено 3 повторні перевірки з державного нагляду за дотриманням вимог стандартів, норм і правил. За результатами повторних перевірок підприємцями усунені порушення, встановлені за матеріалами попередніх перевірок.
За результатами державного нагляду 9-ти суб’єктам підприємницької діяльності видано приписи про усунення порушень вимог стандартів, норм і правил, 16 приписів про заборону реалізації партій продукції, 5 приписів про заборону реалізації всієї продукції, 8 постанов про накладення штрафів за реалізацію продукції, яка не відповідала вимогам нормативної документації на загальну суму 2,3 тис.грн., притягнуто до адміністративної відповідальності 7 посадових осіб, які оштрафовані на загальну суму 1,9 тис.грн. 

10 серпня 2010 р.

Інформація про результати перевірок державного нагляду
за якістю та безпекою харчової продукції на оптових ринках.

На виконання доручення Черкаської обласної державної адміністрації від 28.06.2010 № 11/01-02-4 щодо проведення перевірок якості та безпеки харчової продукції на оптових ринках спеціалістами ДП “Черкасистандартметрологія” проведені перевірки якості та безпеки м’ясопродуктів на підприємствах оптової торгівлі регіону. 
У Черкаському регіоні чотири суб’єкта господарської діяльності здійснюють оптову торгівлю м’ясопродуктами. У місті Черкаси -ФОП Тригубчук О.М., ФОП Шворінь Я.В., ПВКФ “ЛЄКРО”, у м. Умань – ФОП Семченко В.М.
Всього перевірено 7 партій м’ясопродуктів загальною вартістю 3167,0 грн., з яких не відповідали вимогам чинного законодавства та нормативній документації 6 партій продукції або 85,7 % вартістю 2518,0 грн. Із невідповідної продукції (6 партій ковбасних виробів) за фізико-хімічними показниками не відповідали - 4 партії продукції або 66,6 %, за маркуванням – 3 партії або 50 %. 
За результатами перевірок заборонені до реалізації 6 партій продукції. До суб’єктів господарювання застосовані економічні санкції у вигляді штрафів на загальну суму 1082,0 грн. За реалізацію продукції, яка не відповідала вимогам нормативних документів, 3-х відповідальних посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, до них застосовані адміністративні штрафи на загальну суму 680,0 грн.

Ракецька (472) 371544

20 липня 2010 р.

Інформація про результати перевірок якості води питної, яка поставлялась споживачам Черкаського регіону у І півріччі 2010 року...

Інформація про результати перевірок державного нагляду за І півріччя 2010 року та надання методичної допомоги суб’єктам господарювання з питань поставлення продукції на виробництво

22 червня 2010 р.

Стан забезпечення населення Черкаської області якісною питною водою...

03 червня 2010 р.

На базі ДП “Черкасистандартметрологія” відбувся семінар-практикум на тему “Вимоги чинного законодавства, норм і правил під час заготівель, зберігання та реалізації зернових, зернобобових та олійних культур”

1 червня 2010 року на базі ДП “Черкасистандартметрологія” відбувся семінар-практикум на тему “Вимоги чинного законодавства, норм і правил під час заготівель, зберігання та реалізації зернових, зернобобових та олійних культур”. У семінарі прийняли участь 38 спеціалістів з 27-ми хлібоприймальних підприємств Черкаського регіону. На семінар були запрошені і приймали участь начальник, завідуюча лабораторією Черкаської обласної державної хлібної інспекції та інспектори згаданої інспекції, які контролюють заготівлю і зберігання зерна в обласному центрі та районах Черкаської області. 
Після відкриття заходу директором державного підприємства “Черкаський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації” провідними фахівцями центру розглянуто чимало актуальних питань щодо виконання вимог діючого законодавства та нормативних документів стосовно контролю хлібоприймальними підприємствами продукції за показниками якості та безпеки, інформування споживачів про наявність або відсутність у продукції генетично модифікованих організмів (ГМО), проблем обігу продуктів з ГМО в Україні. Начальник сектору державного метрологічного нагляду проінформував присутніх фахівців про вимоги до метрологічного забезпечення хлібоприймальних підприємств під час заготівлі, зберігання та реалізації зернових, зернобобових та олійних культур.
Учасники семінару заслухали доповідь начальника обласної державної хлібної інспекції щодо порядку сертифікації зернових складів у відповідності до вимог чинного законодавства та виступ завідуючої лабораторією цієї ж інспекції з питань розгляду вимог нового національного стандарту - ДСТУ 3768:2010 “Пшениця. Технічні умови”.
В ході семінару після кожного виступу проводилось обговорення наданої інформації, присутні мали змогу отримати вичерпні відповіді на свої запитання. Після підведення директором центру підсумків роботи, учасники заходу висловили думку щодо актуальності розглянутих на семінарі питань та необхідності проведення в подальшому подібних семінарів.

31 травня 2010 р.

Інформація про обов’язкову сертифікацію послуг з тимчасового розміщення (проживання) та харчування, які надаються дитячими оздоровчими закладами...

12 травня 2010 р.

Інформація про порядок отримання тимчасових дозволів на реалізацію води питної з відхиленнями від вимог ГОСТ 2874-82 “Вода питьевая. Гигиенические требования и контроль за качеством”...

Інформація про стан і проблеми якості води питної в Україні та дотримання суб’єктами господарювання вимог законодавства під час виробництва та реалізації води питної, що подається при централізованому водопостачанні...

11 травня 2010 р.

Інформація за матеріалами семінару “Актуальні питання якості води-2010”, який проводився ДП “УкрНДНЦ” 20-21 квітня 2010 року...

30 квітня 2010 р.

Інформація про засідання обласної дегустаційної комісії, яке відбулось 22 квітня 2010 року. Три підприємства харчової промисловості Черкаського регіону надало на розгляд комісії п’ять зразків нових видів продукції : вода мінеральна природна столова сильногазована “Черкаська”, виробництва ТОВ “Жаботинський консервний завод “Гай-да-маки” (с.Жаботин Кам’янського р-ну); напої безалкогольні низькокалорійні на смакоароматичних добавках сильногазовані трьох найменувань, виробництва ТОВ “Малбі Беверідж” (м.Черкаси); сир твердий виробництва ВАТ “Іркліївський маслосирзавод” (с.Іркліїв Чорнобаївського р-ну)....

19 квітня 2010 р.

Інформація про результати перевірок державного нагляду за березень 2010 року...
Інформація про результати роботи державного нагляду за І квартал 2010 року...

13 квітня 2010 р.

Спеціалістами відділу державного нагляду спільно з фахівцями Черкаського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України проведена позапланова перевірка на приватному підприємстві “ФА-АРТ”...

19 березня 2010 р.

Інформація про засідання обласної дегустаційної комісії, яке відбулось 18 березня 2010 року...

16 березня 2010 р.

Інформація про результати перевірок державного нагляду за лютий 2010 року.

12 березня 2010 р.

До відома підприємств хлібопекарської промисловості.

09 лютого 2010 р.

Про виконання положень законів України щодо необхідності маркування харчових продуктів на наявність ГМО.

08 лютого 2010 р.

Результати роботи державного нагляду за січень 2010 року.

20 січня 2010 р.

Інформація про результати роботи державного нагляду за 2009 рік.

15 січня 2010 р.

В ІV кварталі 2009 року держнагляд ДП “Черкасистандартметрологія” забракував 68,4% перевіреної продукції.

11 грудня 2009 р.

Результати роботи державного нагляду за якістю рибної продукції за 11 місяців 2009 року

10 грудня 2009 р.

Інформація про результати перевірок суб’єктів господарської діяльності в рамках державного нагляду у листопаді 2009 року

01 грудня 2009 р.

Інформація про засідання обласної дегустаційної комісії, яке відбулось 26 листопада 2009 року. Три підприємства харчової промисловості Черкаського регіону представили на розгляд комісії шість зразків нових видів продукції : хліб із суміші житнього і пшеничного борошна, виробництва ВАТ “Черкасихліб” (м.Черкаси); хлібобулочні вироби чотирьох найменувань, виробництва ФОП Тітко О.О. (м.Черкаси); консерви овочеві, виготовлені Мошнівською філією СТОВ ім.Шевченка ЗАТ “Агроекопродукт” (с. Мошни Черкаського р-ну).

13 листопада 2009 р.

В жовтні 2009 року держнагляд ДП “Черкасистандартметрологія” забракував 14,3% перевіреної продукції.

16 жовтня 2009 р.

Інформація про надання методично-практичної допомоги суб’єктам господарювання протягом 9-ти місяців 2009 року

08 жовтня 2009 р.

Інформація про результати роботи державного нагляду за 9 місяців 2009 року.
Інформація про проведення семінару щодо маркування харчових продуктів із вмістом ГМО фахівцями ДП “Черкасистандартметрологія”

05 жовтня 2009 р.

Інформація про результати перевірок суб’єктів господарської діяльності в рамках державного нагляду у ІІІ кварталі 2009 року.

25 вересня 2009 р.

Державними інспекторами ДП “Черкасистандартметрологія”, спільно з спеціалістами інших контролюючих органів, проведені перевірки з питань надання дитячими оздоровчими закладами дітям та учнівській молоді послуг з оздоровлення та відпочинку влітку 2009 року.

01 вересня 2009 р.

Інформація про результати перевірок суб’єктів господарської діяльності в рамках державного нагляду у І півріччі 2009 року

18 серпня 2009 р.

Інформація
про підсумки державного нагляду у липні 2009 року

Проведені підсумки державного нагляду за якістю продукції, додержанням вимог стандартів, норм і правил у суб’єктів підприємницької діяльності Черкаської області у липні 2009року. 
В липні 2009 року відділом державного нагляду за якістю продукції, додержанням вимог стандартів, норм і правил проведено 20 перевірок підприємств усіх форм власності, що виробляють, зберігають та реалізують різноманітну продукцію на відповідність її вимогам чинного законодавства та нормативних документів.
Порушення вимог чинного законодавства при виробництві, зберіганні та оптовій реалізації продукції виявлені у 16 суб’єктів підприємницької діяльності, що склало 80 % від загальної кількості перевірених.
Проведено 7 повторних перевірок, за результатами яких підприємствам видано дозволи на поновлення реалізації раніше забороненої продукції.
Обсяг перевіреної продукції в липні становив 1845,180 тис.грн.
Вартість продукції, яка не відповідала вимогам нормативної документації і була заборонена до реалізації становила 1642,592 тис.грн.
За результатами державного нагляду за якістю продукції ДП “Черкасистандарт-метрологія” в липні прийняті заходи правової дії:
- видано 19 приписів про заборону реалізації партії продукції;
- видано 18 приписів про заборону реалізації певних найменувань продукції;
- винесено 8 постанов про штраф на підприємство на загальну суму 6,555 тис.грн.
З 22.05.2009 рішення про застосування до суб’єктів господарювання штрафних санкцій приймається з урахуванням частини 4 і 5 пункту 1 Постанови Кабінету Міністрів України від 21.05.2009 № 502 – лише у разі невиконання ними протягом 30 діб від дня одержання приписів про усунення виявлених порушень.
- складено 13 протоколів про адміністративне правопорушення та винесено 13 постанов про накладання адміністративного стягнення з посадових осіб на загальну суму 4,131 тис.грн.;
- видано 16 приписів про усунення порушень.
До державного бюджету в липні надійшли кошти у вигляді сплачених штрафів, застосованих до підприємств та посадових осіб на загальну суму 9,272 тис. грн.
Найбільш поширеними в липні встановлені такі порушення стандартів, норм і правил:
- порушення правил маркування продукції;
- відсутність нормативної документації, невідповідність комплекту та складу документації вимогам діючих стандартів, недоліки поставлення продукції на виробництво;
- незадовільна організація приймального контролю – відсутність випробувань продукції або неповний обсяг проведених випробувань;
- відсутність контролю за умовами зберігання, порушення правил упакування та складування продукції.
Такі порушення унеможливлюють випуск і реалізацію підприємствами продукції стабільної та гарантованої якості.

Основними причинами випуску неякісної продукції були:
- незадовільна організація підготовки виробництва, вади розробки продукції, відсутність стандартів на підприємстві;
- незадовільний контроль за якістю продукції, в т.ч. вхідний контроль за маркуванням продукції іноземного виробництва при її зберіганні та реалізації;
- порушення технологічної дисципліни, недоліки технологічного контролю при виробництві;
- незадовільне метрологічне забезпечення.

Так, три партії сумішей комплексних мінеральних добрив , виготовлених уманським закритим акціонерним товариством, не відповідали вимогам технічних умов за споживчим маркуванням, яке не містило :
- інформацію щодо гарантійного строку зберігання та умови безпечного використання;
- назва продукції зазначалась невірно;
- вказувалась неповна адреса виробника.

Приймально-здавальні випробування продукції не проведені.
За результатами державного нагляду підприємству видано припис на усунення порушень, заборонено реалізацію 3-х партій сумішей добрив у кількості 2,4 т, вартістю 20,764 тис.грн.; заборонено реалізацію всієї продукції трьох перевірених найменувань.
Посадову особу, винну у виявлених порушеннях, притягнуто до адміністративної відповідальності і винесено постанову про адміністративне стягнення на 0,510 тис. грн.

31 липня 2009 р.

Інформація про засідання обласної дегустаційної комісії, яке відбулось 23 липня 2009 року. Одне підприємство харчової промисловості Черкаського регіону надало на розгляд комісії зразки нових видів продукції дев’яти найменувань : напої безалкогольні на смакоароматичних добавках сильногазовані, виготовлені ТОВ “Малбі Беверідж” (м.Черкаси) 

На виконання розпорядження голови Черкаської облдержадміністрації від 02.07.2007 № 226 “Про утворення обласної дегустаційної комісії” 23 липня 2009 року відбулось засідання обласної дегустаційної комісії. 
Нове підприємство харчової промисловості, що розпочинає свою діяльність у Черкаському регіоні – ТОВ “Малбі Беверідж” (м.Черкаси, вул.Пацаєва, 2/1) надало на розгляд обласної дегустаційної комісії зразки нових видів продукції – напої безалкогольні на смакоароматичних добавках сильногазовані дев’яти найменувань з метою отримання рекомендацій щодо виробництва та затвердження технологічної документації. 
ТОВ “Малбі Беверідж”, одне із трьох підприємстві на Україні (два інших у містах Дніпропетровськ і Чернівці), яке входить до приватного підприємства Агенство “Малбі” (м.Дніпропетровськ). 
Зразки продукції, надані на розгляд комісії, виготовлені за вимогами технічних умов зі змінами, розроблених фахівцями ПП Агенство “Малбі” і зареєстрованих ДП “Дніпростандартметрологія”. 
За результатами комісії продукція отримала середній бал оцінки якості від 25,0 до 28,3 із 30-ти можливих і була рекомендована до виробництва, а технологічна документація – до затвердження. 
Крім того, комісією були надані рекомендації підприємству щодо маркування споживчої тари у відповідності з вимогами чинного законодавства та нормативної документації.

29 липня 2009 р.

Роз’яснення щодо виконання постанови Кабінету Міністрів України від 13.05.2009 № 468 “Про затвердження Порядку етикетування харчових продуктів, які містять генетично модифіковані організми або вироблені з їх використанням та вводяться в обіг”

У зв’язку з чисельними зверненнями суб’єктів господарювання з питань запровадження етикетування продукції, яка містить генетично модифіковані організми (ГМО), надаємо роз’яснення щодо виконання постанови Кабінету Міністрів України від 13.05.2009 № 468 “Про затвердження Порядку етикетування харчових продуктів, які містять генетично модифіковані організми або вироблені з їх використанням та вводяться в обіг”.
Етикетування харчових продуктів, які містять генетично модифіковані організми або вироблені з їх використанням та вводяться в обіг здійснюється згідно з вимогами Постанови КМ України від 13.05.2009 № 468 (далі – Постанова) та змін до неї, внесених Постановою КМ України від 01.07.2009 № 661.
Згідно п.3 згаданої Постанови етикетування харчових продуктів, які містять генетично модифіковані організми обсягом понад 0,9 відсотка або вироблені із сільськогосподарської продукції, вміст генетично модифікованих організмів у якій становить понад 0,9 відсотка, повинне проводитися їх виробником (постачальником) із зазначенням відповідної інформації.
Згідно п.5 Постанови етикетування харчових продуктів, які не містять генетично модифіковані організми або вміст яких становить менш як 0,1 відсотка, може бути здійснено добровільно з виконанням напису “Без ГМО”. Зазначена інформація підлягає перевірці в установленому Держспожив-стандартом України порядком. 
На сьогодні порядок перевірки інформації щодо наявності або відсутності ГМО, яка повинна надаватися на етикетках продуктів харчування, відсутній. У зв’язку з чим, на виконання частини 2 пункту 12 протоколу засідання КМ України від 01.07.2009 № 44, Держспоживстандартом України надісланий лист територіальним центрам від 08.07.2009 № 6968-1-7/18 щодо утримання протягом двох місяців від застосування санкцій, пов’язаних із
запровадженням порядку етикетування харчових продуктів, які містять генетично модифіковані організми або вироблені з їх використанням.
Після набрання чинності, інформацію про удосконалення порядку етикетування харчових продуктів, які містять генетично модифіковані організми або вироблені з їх використанням можна буде отримати в інформаційному фонді ДП “Черкасистандартметрологія” або на нашому сайті.

23 липня 2009 р.

Інформація 
з питань забезпечення підготовки “Євро 2012”

Повідомляємо, що з метою підготовки до проведення фінального турніру чемпіонату Європи з футболу в Україні “Євро 2012” основну увагу буде приділено розвитку послуг з тимчасового розміщення (проживання) та послуг громадського харчування для належного приймання учасників чемпіонату, гостей і туристів, та будуть проводитись заходи по приведенню цих послуг до Європейських вимог.
Одним з таких заходів є проведення сертифікації послуг, що надаються суб’єктами господарювання різних форм власності.
Послуги з тимчасового розміщення (проживання) та послуги громадського харчування входять до “Переліку продукції, що підлягає обов’язковій сертифікації в Україні”, затвердженого Наказом Держспоживстандарту України від 01 лютого 2005 року за № 28 та зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 04 травня 2005 року за № 466/10746.
Надання вищевказаних послуг без сертифікатів відповідності призводить до порушення ст.21 Закону України “Про захист прав споживачів” щодо прав споживачів на одержання послуг належної якості.
Роботи по сертифікації послуг з тимчасового розміщення (проживання) та послуг громадського харчування, що надаються суб’єктами господарювання різних форм власності, проводить орган сертифікації ДП “Черкасистандартметрологія”.
Досвідчені фахівці ДП “Черкасистандартметрологія” надають консультації працівникам вищевказаних закладів з метою підготовки до проведення сертифікації та допомогу в підготовці документів.
З метою усунення порушень чинного законодавства і підготовки України до проведення фінального турніру чемпіонату Європи з футболу “Євро 2012”, Вам необхідно звернутися в орган по сертифікації ДП “Черкасистандартметрологія” для проведення робіт з сертифікації послуг з тимчасового розміщення (проживання) та послуг харчування за адресою: м.Черкаси. вул. Гоголя, 278, кім. 701, тел. (8-0472)455223.

20 липня 2009 р.

Інформація про результати перевірок суб’єктів господарської діяльності в рамках державного нагляду у І півріччі 2009 року.

14 липня 2009 р.

Інформація про результати перевірок суб’єктів господарської діяльності в рамках державного нагляду у ІІ кварталі 2009 року.

09 липня 2009 р.

Інформація про результати перевірок суб’єктів господарської діяльності в рамках державного нагляду у червні 2009 року.

07 липня 2009 р.

Інформація про результати державного нагляду за додержанням стандартів, норм і правил під час централізованого постачання води питної населенню України у ІІ кварталі 2009 року (за результатами перевірок територіальних центрів)

06 липня 2009 р.

Інформація про результати перевірок газу природного за показниками якості та безпеки фахівцями відділу державного нагляду

09 червня 2009 р.

Інформація про результати перевірок суб’єктів господарської діяльності в рамках державного нагляду у травні 2009 року...

01 червня 2009 р.

Державними інспекторами ДП “Черкасистандартметрологія”, спільно з спеціалістами інших контролюючих органів, проведені перевірки з питань готовності дитячих оздоровчих закладів до надання дітям та учнівській молоді послуг з оздоровлення та відпочинку влітку 2009 року.

26 травня 2009 р.

Інформація про чергове засідання обласної дегустаційної комісії, яке відбулось 21 травня 2009 року. Три підприємства харчової промисловості Черкаського регіону представили на розгляд комісії три зразки нових видів продукції : хлібобулочні вироби, виготовлені ПП Рудий С.В. (с.Мошурів Тальнівського р-ну) та ПП Олійник Р.В. (с.Бузівка Жашківського р-ну); консерви овочеві “Квасоля у соусі”, виготовлені Мошнівською філією СТОВ ім.Шевченка ЗАТ “Агроекопродукт” (с.Мошни Черкаського р-ну).

18 травня 2009 р.

Інформація про результати перевірок суб’єктів господарської діяльності в рамках державного нагляду у квітні 2009 року...

24 квітня 2009 р.

Інформація про результати перевірок суб’єктів господарської діяльності в рамках державного нагляду у І кварталі 2009 року....

07 квітня 2009 р.

Інформація про якість молока та молочних продуктів, що реалізуються у торговельній мережі Черкаського регіону (за результатами перевірок державного нагляду)

На виконання розпорядження Голови Держспоживстандарту України Лосюк Л.В. у березні місяці поточного року державними інспекторами ДП “Черкасистандарт-метрологія” проведені перевірки на трьох підприємствах суб’єктів господарювання : ТОВ “Торговий дім “Західна молочна група”, Черкаська філія ТОВ “САВВА”, ДП “Гурман” ВАТ “”Торговий Центр “Софот”, видом діяльності яких є оптова торгівля харчовими продуктами, з метою визначення якості та безпеки молока та молочних продуктів, що реалізуються споживачам Черкаського регіону. 
Перевірками встановлено, що із перевірених семи партій продукції на загальну суму 8594,0 грн. всі не відповідали вимогам нормативної документації за показниками якості та безпеки.
Під час перевірки ТОВ “Торговий дім “Західна молочна група” (адреса філії м.Черкаси, вул.Смілянська, 173/1) виявлена продукція виробництва ВАТ “Вінницький міський молочний завод” (м.Вінниця), яка не відповідала вимогам нормативної документації за показниками безпеки, а саме :
- партія сметани 15 % жирності ТМ “Молочна родина”, в поліетиленовій плівці, масою 1/500 г не відповідала вимогам нормативної документації за наявністю бактерій групи кишкових паличок, які були виявлені в 0,001 г продукту;
- партія кефіру 2,5 % жирності ТМ “Молочна родина”, в поліетиленовій плівці, масою 1/500 г не відповідала вимогам нормативної документації за наявністю бактерій групи кишкових паличок, які були виявлені в 0,1 см3 продукту.
В ході перевірки Черкаської філії ТОВ “САВВА” (адреса філії м.Черкаси, вул.Смілянська, 159/2) виявлена продукція виробництва ДП “Молочний завод” ТОВ “Молочна фабрика “Рейнфорд” (м.Житомир), яка не відповідала вимогам нормативної документації за показниками якості і безпеки та споживчим маркуванням :
- партія масла вершкового селянського 72,5 % жиру ТМ “Щодня”, фасованого брикетами в кашировану алюмінієву фольгу, масою 1/200 г не відповідала вимогам державного стандарту за органолептичним показником “смак і запах” (продукція мала смак не характерний для вершкового масла, з присмаком рослинного жиру), за наявністю рослинного жиру (за вимогами стандарту продукт повинен виготовлятися лише з коров’ячого молока), не допускається; маркування готової продукції здійснене з порушенням вимог чинного законодавства та державного стандарту (не вказано номер партії виробництва продукції, безпідставно нанесений напис “вищий ґатунок”);
- партія сметани 20 % жиру ТМ “Щодня” “Rainford” в пакетах з поліетиленової плівки, масою 1/450 г не відповідала вимогам нормативної документації за наявністю рослинного жиру, який не передбачений у виробництві сметани ;
- партія кефіру 1 % жиру ТМ “Щодня” “Rainford” в пакетах з поліетиленової плівки, масою 1/500 г не відповідала вимогам нормативної документації за показником безпеки (наявність бактерій групи кишкових паличок в 0,1 см3 продукту).
Під час перевірки ДП “Гурман” ВАТ “Торговий центр “Софот” (адреса філії м.Черкаси, вул.Благовісна, 213) встановлена невідповідність вимогам нормативної документації партії продукції - біопродукт кисломолочний біокефір 2,5 % жирності, у пластиковій пляшці, масою 1/ 930 г, виробництва ВАТ “Кременчуцький міськмолзавод” (м.Кременчук) за масою нетто (фактичне відхилення від номінальної маси нетто становило мінус 52 г, при нормі ± 15 г) та партії пасти сиркової для дитячого харчування з наповнювачем фруктовим “Чорниця” 4,2 % жиру в пластикових стаканчиках, масою нетто 1/50 г, виробництва ВАТ “Галактон” (м.Київ) за кількістю молочнокислих мікроорганізмів (фактично виявлено 1,0x101, при нормі - 1,0x106).
За результатами перевірок заборонені до реалізації партії продукції, що не відповідали вимогам нормативної документації, вручені приписи про усунення виявлених порушень та причин, що їх викликали. До підприємств та відповідальних посадових осіб застосовані економічні санкції у вигляді штрафів та адміністративних штрафів згідно чинного законодавства.

27 березня 2009 р.

24 березня 2009 року в Уманському відділі ДП “Черкасистандартметрологія” відбулось виїзне засідання технічної ради за результатами перевірки ЗАТ “Велес” (м.Умань) з питань додержання вимог стандартів, норм і правил під час виробництва, зберігання та реалізації продукції...

20 березня 2009 р.

Інформація про результати перевірок державного нагляду за додержанням стандартів, норм і правил під час виробництва ювелірних виробів ...

05 березня 2009 р.

Інформація про результати перевірок суб’єктів господарської діяльності в рамках державного нагляду у 2009 році (станом на 01.03.2009 року)...

16 лютого 2009 р.

Надання методичної та практичної допомоги суб’єктам господарської діяльності...

Перелік суб’ктів господарювання підприємства яких заплановані до перевірки з питань додержання стандартів, норм і правил під час виробництва, зберігання та реалізації продукції у лютому місяці 2009 року...

29 січня 2009 р.

Інформація ДП “Черкасистандартметрологія”, як узагальнюючого центру, про результати перевірок якості та безпеки води питної у 2008 році, здійснених державними інспекторами регіональних центрів Держспоживстандарту України...

28 січня 2009 р.

Інформація для суб’єктів господарювання видом діяльності яких є виробництво продукції з риби та інших водних живих ресурсів на підприємствах і суднах та для установ і організацій, які здійснюють ветеринарно-санітарний контроль та нагляд за їх виробництвом

09 січня 2009 р.

Інформація про результати перевірок суб’єктів господарської діяльності в рамках державного нагляду у 2008 році.

29 грудня 2008 р.

На базі ДП “Черкасистандартметрологія” проведений семінар-практикум на тему : “Додержання стандартів, норм і правил, забезпечення єдності вимірювань під час виробництва, зберігання та реалізації нафтопродуктів”.

22 грудня 2008 р.

Інформація про чергове засідання обласної дегустаційної комісії, яке відбулось 18 грудня 2008 року. Чотири підприємства харчової промисловості Черкаського регіону представили на розгляд комісії п’ять зразків нових видів продукції : вода питна доочищена, виробництва ТОВ “Лікувально-оздоровчий заклад “Черкаський санаторій та дитячий оздоровчий центр “Світанок” (с.Свідівок Черкаського р-ну); хлібобулочні вироби, виготовлені ПП Плужник В.М. (м.Христинівка); чіпси яблучні, виробництва ТОВ “СІРІУС-АГРО” (с. Водяники Звенигородського р-ну); консерви “Овочеві закуски”, виготовлені Мошнівською філією СТОВ ім.Шевченка ЗАТ “Агроекопродукт” (с.Мошни Черкаського р-ну).

Інформація про результати роботи обласної дегустаційної комісії у 2008 році

11 грудня 2008 р.

Підсумки державного нагляду за 11 місяців 2008 року...

04 грудня 2008 р.

Підсумки державного нагляду за листопад 2008 року...

28 листопада 2008 р.

На чергове засідання обласної дегустаційної комісії у листопаді поточного року одне підприємство харчової промисловості Черкаського регіону, а саме ВАТ “Смачний хліб”(м.Черкаси), представило на розгляд комісії 8 зразків хлібобулочних виробів з метою отримання рекомендації комісії щодо виробництва продукції та затвердження технологічної документації. 
За висновками комісії продукція за показниками якості та безпеки відповідала вимогам чинного законодавства, нормативної та технологічної документації, отримала високий середній бал органолептичної оцінки якості (28,6 і 28,8 балів за 30-ти бальною шкалою) і була рекомендована комісією до виробництва, а технологічна документації – до затвердження.
З початку року відбулось 11 засідань обласної дегустаційної комісії на які 17 виробників харчової промисловості Черкаського регіону представили 80 зразків нових видів продукції і отримали рекомендації комісії щодо розроблення, реєстрації нормативної, технологічної документації, рецептур та поставлення продукції на виробництво.
З часу утворення комісії (червень 2003 року), відбулось 61 засідання, на які 72 підприємства представили 557 зразків нових видів продукції

18 листопада 2008 р.

Підсумки державного нагляду за жовтень 2008 року...

17 листопада 2008 р.

Інформація про заплановані перевірки у листопаді місяці 2008 року на підприємствах Черкаського регіону з питань додержання стандартів, норм і правил під час виробництва, зберігання та реалізації продукції...

31 жовтня 2008 р.

Інформація для суб’єктів господарювання видом діяльності яких є виробництво продуктів харчування

За численними зверненнями підприємств харчової промисловості та на виконання п.5 Протоколу розширеної наради керівників державних підприємств, територіальних управлінь та установ Держспоживстандарту України від 26.09.2008 у м.Одеса, наказом Держспоживстандарту України від 29.10.2008 № 375, з метою недопущення виробничих втрат, суб’єктам господарювання до 1 травня 2009 року дозволено використовувати пакувальні матеріали на етикетки, виконані без урахування вимог національного стандарту ДСТУ 4518:2008 “Продукти харчові. Маркування для споживачів. Загальні правила”, замовлення яких здійснено до 1 листопада 2008 року у зв’язку з введенням в дію з 01.11.2008 зазначеного стандарту.

24 жовтня 2008 р.

Інформація про чергове засідання обласної дегустаційної комісії, яке відбулось 16 жовтня 2008 року. Одне підприємство харчової промисловості Черкаського регіону представило на розгляд комісії сімнадцять зразків нових видів продукції : пельмені м’ясні швидкозаморожені – 6 зразків, вареники швидкозаморожені – 6 зразків, налисники швидкозаморожені – 5 зразків, виробництва ЗАТ “Агроекопродукт” (м.Канів).

17 жовтня 2008 р.

Підсумки державного нагляду за 9 місяців 2008 року

14 жовтня 2008 р.

Підсумки державного нагляду за III квартал 2008 року

15 вересня 2008 р.

Інформація про чергове засідання обласної дегустаційної комісії, яке відбулось 11 вересня 2008 року. Нове підприємство харчової промисловості ТОВ “Сиріус-Агро”, яке розташоване у Черкаському регіоні (с.Водяники Звенигородського р-ну), надало на розгляд комісії зразки своєї продукції: плоди і ягоди швидкозаморожені семи найменувань

12 вересня 2008 р.

Підсумки державного нагляду за серпень 2008 року

04 вересня 2008 р.

Інформація про чергове засідання обласної дегустаційної комісії, яке відбулось 28 серпня 2008 року.

18 серпня 2008 р.

Підсумки державного нагляду за липень 2008 року...

13 серпня 2008 р.

Восьмого серпня 2008 року на Черкаському підприємстві ВАТ “Черкаський автобус” відбулось засідання приймальної комісії по запровадженню у виробництво нових моделей автобусів туристичних А40160 та його модифікацій...

12 серпня 2008 р.

31 липня 2008 року о 20 годині в ефірі Черкаської телерадіокомпанії “Антена”, в зв’язку з численними запитами громадян, відбувся прямий телеефір з питань захисту прав споживачів від неякісної, небезпечної про-дукції, що надходить на споживчий ринок. ...

29 липня 2008 р.

Інформація про чергове засідання обласної дегустаційної комісії, яке відбулось 17 липня 2008 року. Два підприємства харчової промисловості Черкаського регіону представили на розгляд комісії три зразки нових видів продукції : два зразки хлібобулочних виробів, виробництва ВАТ “Черкасихліб” (м.Черкаси); один зразок комбінованого молочно-рослинного продукту, виробництва ПП “Імперіал плюс”” (смт.Чорнобай)

На виконання розпорядження голови Черкаської облдержадміністрації від 02.07.2007 № 226 “Про утворення обласної дегустаційної комісії” 17 липня 2008 року відбулось чергове засідання обласної дегустаційної комісії. Засідання відбулось за головуванням директора ДП “Черкасистандартметрологія”, заступника голови комісії Білоусова В.Ф. У роботі, крім 9 членів комісії, з метою перейняття досвіду, прийняли участь представники ДП “Київоблстандартметрологія” - генеральний директор Кононенко О.В. і начальник випробувального центру харчової продукції та сільськогосподарської сировини Кшаловська Т.В.
Два підприємства харчової промисловості Черкаського регіону представили на розгляд комісії три зразки нових видів продукції з метою поставлення продукції на виробництво та отримання рекомендацій щодо затвердження нормативної та технологічної документації. 
ВАТ “Черкасихліб” (м.Черкаси) надало на розгляд комісії два зразки хлібобулочних виробів: хліб духмяний та хліб смачний оригінальний, виготовлених на вимогу державного стандарту за оригінальними рецептурами, розробленими фахівцями підприємства. 
За висновками комісії продукція за показниками якості та безпеки відповідала вимогам чинного законодавства, нормативної та технологічної документації, отримала високий середній бал органолептичної оцінки якості (28,6 і 28,8 балів за 30-ти бальною шкалою) і була рекомендована комісією до виробництва, а технологічна документації – до затвердження.
ПП “Імперіал плюс” (смт.Чорнобай) надало на розгляд комісії зразок консервів молочно-рослинних – комбінований молочно-рослинний продукт молоко згущене з цукром і рослинним жиром 5 % жирності, виготовлений за вимогами проекту технічних умов, розроблених спеціалістами підприємства.
Комісією зазначено, що продукція за показниками якості та безпеки відповідає вимогам проекту технічних умов та технологічної документації, отримала середній бал органолептичної оцінки якості 12,3 за 15-бальною шкалою і була рекомендована до виробництва, а проект технічних умов і технологічна документація – до реєстрації.
Упакування та маркування споживчої і транспортної тари згаданої продукції здійснене у відповідн6ості з вимогами чинного законодавства та проекту нормативної документації. 
З початку року відбулось 6 засідань обласної дегустаційної комісії на які 9 виробників харчової промисловості Черкаського регіону представили 36 зразків нових видів продукції і отримали рекомендації комісії щодо розроблення, реєстрації нормативної, технологічної документації, рецептур та поставлення продукції на виробництво.
З часу утворення комісії (червень 2003 року), відбулось 56 засідань, на які 67 підприємств представили 513 зразків нових видів продукції. 

25 липня 2008 р.

Підсумки державного нагляду за I півріччя 2008 року


Інформація про результати перевірок ринків у Черкаському регіоні

На виконання Указу Президента України від 23.05.01 № 334/2001 “Про заходи щодо вдосконалення функціонування ринків з продажу продовольчих і непродовольчих товарів”, наказу Держспоживстандарту України від 28.01.04 № 11 “Про стан дотримання вимог законодавства щодо захисту прав споживачів при реалізації товарів на ринках”, розпорядження Черкаської облдержадміністрації від 24.11.2006 № 476 та з метою викорінення фактів обману покупців і вилучення засобів вимірювальної техніки, які непридатні до застосування, ДП “Черкасистандарт-метрологія”, спільно з обласним управлінням у справах захисту прав споживачів, представниками МВС та ДПА України в Черкаській області у ІІ-му кварталі 2008 року перевірено 85 суб’єктів підприємницької діяльності на ринках міста Черкаси : “Центральний” та “Кривалівка”. 
В ході перевірок виявлені грубі порушення правил експлуатації ваговимірювальних приладів : ваги не встановлені за рівнем, експлуатуються з розрегульованим демпферним пристроєм, розбитим склом, непофарбовані чи вкриті іржею, з закінченим терміном повірки. Все це створює сприятливі умови для обраховування та обважування покупців.
Під час перевірок торгових точок приватних підприємців встановлено, що ваги експлуатуються не опломбовані, із закінченим терміном повірки. Із перевірених 102 засобів вимірювальної техніки 91 або 89 % не відповідали вимогам Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність». 
За результатами перевірок приватним підприємцям вручені приписи про усунення порушень, виявлених під час перевірок та вилучено з експлуатації непридатні до застосування засоби вимірювальної техніки. Складені протоколи про адміністративні правопорушення в галузі метрології на відповідальних посадових осіб, які оштрафовані за допущені порушення правил експлуатації ваговимірювальної техніки на загальну суму 4335,0 грн.
Матеріали вказаних перевірок будуть висвітлені на сторінці “Споживач” обласної газети “Черкаський край”, а також на сайті ДП “Черкасистандарт-метрологція”. 

14 липня 2008 р.

Підсумки державного нагляду за II квартал 2008 року

08 липня 2008 р.

Підсумки державного нагляду за червень 2008 року

11 червня 2008 р.

Інформація про чергове засідання обласної дегустаційної комісії, яке відбулось 29 травня 2008 року. Два підприємства харчової промисловості Черкаського регіону представили на розгляд комісії одинадцять зразків нових видів продукції : два зразки води питної газованої і негазованої “Тростянецька джерельна”, виробництва ТОВ “Максвел” (м. Кам’янка); дев’ять зразків напівфабрикатів заморожених, виробництва ЗАТ “Агроекопродукт” (м. Канів)

30 травня 2008 р.

Підсумки державного нагляду за травень 2008 року

16 травня 2008 р.

Інформація про надходження у продаж фальсифікованих товарів під торговою маркою “Maccoffe 

          До ДП “Черкасистандартметрологія” надійшла інформація Держспоживстандарту України про те, що на території України останнім часом у продаж надходять фальсифіковані товари під торговою маркою “Maccoffe” з повним копіюванням зовнішнього вигляду виробів.

         Єдиним представником торгової марки “Maccoffe” Сінгапурської компанії “Food Empire на всій території України є “Фудеволд Маркетинг ПіПіІ ЛТД”.  За повідомленням згаданого представництва, “Фудеволд Маркетинг ПіПіІ ЛТД” власного виробництва на території України не має і жодної згоди на використання його імені, фірмового найменування та упаковки товару не давало.

         Рекомендуємо споживачам, суб’єктам господарювання під час придбання у торговельній мережі для власного використування або для подальшої реалізації у торговельній мережі згаданої продукції, звертати увагу на назву виробника та наявність і достовірність документів, які надаються на продукцію.

У разі виявлення невідповідної продукції у торговельній мережі м.Черкас та регіону, просимо повідомити ДП “Черкасистандартметрологія” за телефонами : 8 (0472) 455223, 361216, 457285.
8 травня 2008 р.

Інформація про виявлення у торговельній мережі України побутових вентиляторів, які за результатами випробувань, не відповідають вимогам безпеки і несуть загрозу життю та здоров’ю громадянам, а також навколишньому середовищу України.

14 квітня 2008 р.

Підсумки державного нагляду за І квартал 2008 року.

4 квітня 2008 р.

Підсумки державного нагляду за березень 2008 року.

3 квітня 2008 р.

Інформація про чергове засідання обласної дегустаційної комісії, яке відбулось 27 березня 2008 року. Два підприємства харчової промисловості Черкаського регіону представили на розгляд комісії чотири зразки нових видів продукції : два зразки води питної газованої і негазованої “Софія Потоцька”, виробництва ПП Гейко В.М. (м.Умань); два зразки хлібобулочних виробів, виробництва ТОВ КПТ “Моринський”.

3 березня 2008 р.

Інформація про чергове засідання обласної дегустаційної комісії, яке відбулось 28 лютого 2008 року. Чотири підприємства харчової промисловості Черкаського регіону представили на розгляд комісії дев’ять зразків нових видів продукції : зразок води питної очищеної негазованої ТМ “Росава”, виробництва ПП Майстришин С.В. (м.Умань); два зразки води питної негазованої та газованої “Софія Потоцька”, виробництва ПП Гейко В.М. (м.Умань); три зразки продуктів сирних плавлених, виробництва ВАТ “Звенигородський сироробний комбінат” (м.Звенигородка); три зразки рибної продукції, виробництва ПП “Сільвер-Фуд” (м.Золотоноша).

29 лютого 2008 р.

Підсумки державного нагляду за лютий 2008 року.

15 лютого 2008 р.

Результати перевірок суб’єктів господарської діяльності в рамках державного нагляду у 2007 році та у січні 2008 року (харчова продукція)

11 лютого 2008 р.

Підсумки державного нагляду за січень 2008 року.

28 січня 2008 р.

Інформація про результати перевірки якості та безпеки води питної у 2007 році, яка реалізується споживачам Черкаського регіону

25 січня 2008 р.

Інформація про надання методичної та практичної допомоги спеціалістами відділу державного нагляду суб’єктам господарської діяльності у 2007 році

18 січня 2008 р.

Інформація про засідання обласної дегустаційної комісії, яке відбулось 27 грудня 2007 року. Одне підприємство харчової промисловості Черкаського регіону представило на розгляд комісії нові види продукції : палички кукурудзяні солодкі чотирьох найменувань, виробництва ТОВ “Імперія продуктів” (смт. Вільшана Городищенського р-ну Черкаської обл.)

29 грудня 2007 р.

Підсумки державного нагляду за 12 місяців 2007 року

Підсумки державного нагляду за грудень місяць 2007 року

Підсумки державного нагляду за IV квартал 2007 року

13 грудня 2007 р.

Інформація про надходження на ринок України електронасосів для перекачування рідини маркуванням ВАТ “Техноприбор” (Республіка Білорусь), яка ймовірно, виготовлена в Китайській Народній Республіці.

07 грудня 2007 р.

Підсумки державного нагляду за 11 місяців 2007 року.

30 листопада 2007 р.

Підсумки державного нагляду за листопад 2007 року.

22 листопада 2007 р.

Проведення спільних перевірок щодо виявлення фактів виробництва та реалізації небезпечних неякісних і фальсифікованих товарів з іншими контролюючими органами

07 листопада 2007 р.

Інформація про засідання обласної дегустаційної комісії, яке відбулось 18 жовтня 2007 року. Три підприємства харчової промисловості Черкаського регіону представили на розгляд комісії десять зразків нових видів продукції : сім зразків напоїв безалкогольних, виробництва ТОВ “СЕСА” (м.Черкаси); два зразки виробів кондитерських пряникових, виробництва ТОВ ТВП “Україна” (м.Сміла); один зразок тістечка, виготовленого ПП Ромащенко Н.І. (м.Черкаси)

Інформація про результати перевірок підприємств харчової промисловості за 10 місяців 2007 року

01 листопада 2007 р.

Інформація про результати перевірки якості та безпеки товарів китайського походження

22 жовтня 2007 р.

Підсумки державного нагляду за 9 місяців 2007 року

12 жовтня 2007 р.

Підсумки державного нагляду за ІІІ квартал 2007 року

28 вересня 2007 р.

Підсумки державного нагляду за вересень 2007 року.

17 вересня 2007 р.

Інформація про засідання обласної дегустаційної комісії, яке відбулось 13 вересня 2007 року. Три підприємства харчової промисловості Черкаського регіону представили на розгляд комісії одинадцять зразків нових видів продукції : сім зразків напоїв безалкогольних, виробництва ТОВ “СЕСА” (м.Черкаси); два зразки консервів, виробництва Мошнівської філії СТОВ ім. Шевченка (Черкаський р-н, с.Мошни); два зразки рибної продукції, виготовленої МПП “Агропромресурси” (м.Умань).

11 вересня 2007 р.

Інформація про результати перевірок якості та безпеки зерна, борошна, круп, хлібобулочних та макаронних виробів, які реалізуються на ринку Черкаського регіону

27 серпня 2007 р.

Інформація про результати перевірок якості і безпеки зернових культур, хліба та хлібобулочних виробів, а також макаронних виробів, борошна та круп у суб’єктів господарювання Черкаського регіону

16 серпня 2007 р.

Інформація про засідання обласної дегустаційної комісії, яке відбулось 09 серпня 2007 року. Два підприємства харчової промисловості Черкаського регіону представили на розгляд комісії чотири зразки нових видів продукції : чотири зразки виробів кондитерських пряникових, виготовлених ТОВ ТВП “Україна” (м.Сміла); сім зразків тортів та тістечок, виробництва ПП Ромащенко Н.І. (м.Черкаси).

Результати перевірок дитячих оздоровчих закладів у липні 2007 року

03 серпня 2007 р.

Інформація про засідання обласної дегустаційної комісії, яке відбулось 19 липня 2007 року. Два підприємства харчової промисловості Черкаського регіону представили на розгляд комісії 7 зразків нових видів продукції : шість зразків напоїв безалкогольних соковмісних сильногазованих на ароматизаторах ТМ “Флорія”, виробництва ТОВ “Черкаський завод безалкогольних напоїв “СЕСА” (м.Черкаси); один зразок консервів соус “Ткемалі”, виробництва ЗАТ “Агроекопродукт” (м.Черкаси).

 

На виконання розпорядження голови Черкаської облдержадміністрації від 02.07.2007 № 226 “Про утворення обласної дегустаційної комісії” 19 липня  2007 року відбулось чергове засідання обласної дегустаційної комісії. Засідання комісії проходило під головуванням першого заступника начальника Головного управління економіки облдержадміністрації, заступника голови обласної дегустаційної комісії  Зозулі І.Ф.  В роботі прийняли участь 7 членів комісії.

Два підприємства харчової промисловості Черкаського регіону представили на розгляд комісії сім зразків нових видів продукції з метою поставлення продукції на виробництво, отримання рекомендацій щодо реєстрації нормативної та затвердження  технологічної документації.

Так, ТОВ “Черкаський завод безалкогольних напоїв “СЕСА” (м.Черкаси) надало на розгляд комісії шість зразків  продукції : напої безалкогольні соковмісні сильногазовані на ароматизаторах ТМ “Флорія”, виготовленої за вимогами ДСТУ 4069-2002 “Напої безалкогольні. Загальні технічні умови” та рецептур, розроблених фахівцями підприємства.

 За результатами  органолептичної оцінки якості продукція отримала необхідний бал – від 27,6 до 28,9 із 30-ти можливих і була рекомендована комісією до виробництва, а технологічна документація – до затвердження.

ЗАТ “Агроекопродукт” (м.Канів) надало на дегустацію зразок своєї нової продукції – консерви соус “Ткемалі”, виготовлений за власним рецептом на вимогу зміни № 1 до технічних умов, раніше розроблених фахівцями підприємства.

Особливістю цієї продукції є те, що основою для її виготовлення є пюре аличеве (ткемалеве), яке придає соусу пікантний смак і особливий зовнішній вигляд.

За результатами роботи комісії представлена продукція отримала необхідний середній бал органолептичної оцінки якості – 17,0 балів за 20-ти бальною шкалою і була рекомендована до виробництва, а нормативна і технологічна документація – до реєстрації.

Слід зазначити, що маркування продукції, наданої на розгляд комісії обома підприємствами, відповідало вимогам чинного законодавства та нормативної документації.

З початку року відбулось 6 засідань обласної дегустаційної комісії на які 14 виробників харчової промисловості Черкаського регіону представили 44 зразки нових видів продукції і отримали рекомендації комісії щодо розроблення, реєстрації нормативної, технологічної документації, рецептур та поставлення продукції на виробництво.

З часу утворення комісії (червень 2003 року), відбулось 45 засідань, на які  60 підприємств представили 430 зразків нових видів продукції.

17 липня 2007 р.

Оздоровлення дітей влітку 2007 року

            На виконання доручення Кабінету Міністрів України від 12.05.2007             № 21519/0/1-07, листа Держспоживстандарту України від 24.05.2007 №4294-6-7/18, розпорядження голови Черкаської обласної державної адміністрації від 29.03.2007 № 89 „Про організацію оздоровлення  та відпочинку  дітей  влітку 2007 року спеціалістами ДП „Черкасистандартметрологія”, Черкаського обласного  управління у справах захисту прав споживачів спільно з представниками санепідемстанції у червні місяці поточного року проведено перевірки  підприємств громадського харчування, зокрема їдалень  шкіл в  пришкільних оздоровчих літніх таборах з денним перебуванням  дітей та дитячих оздоровчих закладах обласного центру та окремих районів щодо дотримання ними вимог  законодавства про захист прав споживачів у сфері харчування дітей, якості сировини та продовольчих товарів, дотримання  термінів придатності, наявність супровідних документів щодо якості та безпеки.

            Всього за звітний період перевірено 16 їдалень пришкільних таборів та дитячих оздоровчих закладів, у 11 з яких виявлено різного роду  порушення.

            В ході перевірок фахівцями міської  санепідемстанції відібрано 135 зразків сировини готових страв на лабораторні дослідження, з яких 32 - на термічну обробку,  98 –  на калорійність, 5 зразків - на випробування  вмісту йоду в солі  Відхилень від встановлених норм не виявлено.

            Порушення норм відпуску готових страв дітям встановлено під час перевірок їдальні пришкільного табору „Дружба” при середній школі № 33, їдальні при ЗОШ № 4 ПП Поліщук Т.О., їдальні  при середній школі № 3 ПП Котенко М.Т.               (м. Черкаси).

            Кухарями цих їдалень під час відпуску салатів із свіжих огірків та капусти на обід допущені недоваги на 10 порціях салатів (порція 50 г) від 60 до 100 г, що в середньому становить на одній порції 6 – 10 г. Після встановлення порушень, салати  з недовагою доведені до встановленої норми та видані дітям.

            В їдальні пришкільного оздоровчого табору „Дружба” при середній школі        ім. Симоненка № 33 (м. Черкаси) знято з реалізації яйця курячі через відсутність маркування, передбаченого вимогами п. 1.3.3. ГОСТ 27583-88. Згідно припису в акті перевірки, яйця заборонені для подальшого використання для приготування страв.

             Перевірено якість продукції на загальну суму 13,5 тис.грн., із них знято з реалізації, як такі, що не відповідали вимогам стандартів, норм і правил, на суму 0,162 тис.грн. або 1,2 %, через прострочений термін придатності – на суму 71 грн., що становить 0,5%. Прострочені товари, зокрема сухарі паніровочні та кондитерські вироби промислового виробництва (вафлі, сендвічі, шоколадні батончики) у невеликих кількостях виявлені в ході перевірки їдалень пришкільних таборів „Дружба” ПП  Поліщук Т.О., „Вітрило” ПП Котенко Ж.Г та ЗОШ № 33               (м. Черкаси).

            Під час перевірки вживались конкретні заходи по усуненню виявлених порушень, проводилась роз’яснювальна робота з працівниками виробництва та їх керівниками, надавались необхідні консультації по виконанню вимог відповідних нормативно-технологічних  документів.

Відповідно до вимог чинного законодавства, у кожному випадку виявлення порушення вимог стандартів, норм і правил, на відповідальних посадових осіб накладені адміністративні штрафи на загальну суму 0,527 тис.грн.

 

АРХІВ >>>