|
|
01 грудня 2010 р. |
Особливий смак черкаського батона
«Висока гора» Ватутінських вогнетривників
|
30 листопада 2010 р. |
"Наша ряба" - найкраща в Україні!
|
18 листопада 2010 р. |
Під знаком якості
|
15 листопада 2010 р. |
Смак Канівського сиру: традиція плюс технологія
|
29 березня 2010 р. |
Увага: конкурси!
Головний пріоритет — якість
Розпочався Всеукраїнський конкурс якості продукції (товарів, робіт, послуг) „100 кращих товарів України” 2010 року. Мета Конкурсу — об’єднання зусиль, спрямованих на поліпшення якості та конкурентоспроможності вітчизняної продукції, сприяння впровадженню на підприємствах сучасних методів управління якістю та задоволенню потреб і очікувань споживачів. Офіційними організаторами конкурсу є Держспоживстандарт України за сприяння обласних державних адміністрацій. Організаційно-методичне та інформаційне забезпечення на Черкащині здійснює ДП “Черкаський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації”.
У рамках конкурсу визначається краща продукція (товари, роботи, послуги) за такими номінаціями: продукція; роботи та послуги. Конкурс традиційно відбуватиметься у два етапи: регіональний (березнь-липень) та загальнодержавний (липень-листопад). Фахівці нададуть консультаційно-методичну допомогу підприємствам, які бажають взяти участь у змаганні, в підготовці та оформленні повного комплекту документів.
Звертатися за адресою: 18002, м. Черкаси, вул. Гоголя, 278, кімната 604. Тел/факс: (0472) 45-73-79. E-mail: quality@st.ck.ua
***
З метою популяризації загальнодержавного руху за підвищення якості життя Держспоживстандарт України проводить Всеукраїнську виставку-конкурс дитячого малюнка “Я хочу жити в якісному світі”. Виставка-конкурс проводиться на регіональному та загальнодержавному рівнях. Участь у виставці-конкурсі можуть брати діти, які проживають в Україні, з п’яти до 17 років.
Конкурсні роботи учасники (будь-які вікові категорії) виконують за номінаціями: „Я пізнаю якісну продукцію";„Ми – архітектори якісного світу”; „Кращий плакат на споживчу тематику”.
На конкурс представляються тільки індивідуальні творчі роботи, виконані в довільній графічній або живописній техніці (олівці, фломастери, фарби тощо). Розмір малюнка дозволяється будь-який, але не більше формату А-2 (420х594 мм).
На зворотному боці конкурсної роботи необхідно зазначити українською мовою: номінація; назва роботи, техніка виконання; прізвище, повне ім'я та вік автора роботи; прізвище, ім'я, по-батькові, посада, контактний телефон вчителя образотворчого мистецтва (якщо автор роботи навчається образотворчому мистецтву додатково); область, населений пункт проживання; коротка біографічна довідка з описом творчих досягнень та хобі; назва навчального закладу, контактний телефон.
Малюнки не оформлювати рамкою, паспарту, наклейками та інше.
У закладах освіти Черкащини до відома дітей доводяться умови проведення виставки-конкурсу, роз’яснюються питання якості життя, проводяться виставки дитячих робіт (за рішенням адміністрації кожного конкретного закладу освіти), рішенням педагогічного колективу найкращі роботи дітей із супровідними листами направляються до регіонального конкурсного журі Черкаської області.
Додаткову інформацію можна одержати за адресою: ДП „Черкасистандартметрологія”, к. 604, вул. Гоголя, 278, м. Черкаси, 18002
(з позначкою „РКЖ виставки-конкурсу дитячого малюнка”). Тел/факс: (0472) 45-73-79.
E-mail: quality@st.ck.ua
|
|
І СМАЧНО, Й ПОЖИВНО
Фахівці хлібокомбінату Монастирищенського районного споживчого товариства розробили нову рецептуру подового хліба з пшеничного борошна вищого ґатунку й назвали його “Делікатесний”. Новий виріб виготовляється за всіма вимогами стандарту. Недавно його розглянули члени обласної дегустаційної комісії. За результатами розгляду продукція одержала оцінку 26,4 за 30-ти бальною шкалою і рекомендована до виробництва, а технологічна документація — до затвердження.
Черкаський підприємець Л.В. Дудник надала на дегустацію нові кондитерські борошняні вироби. За висновками комісії, два види печива —«Ромашка» та «Вівсяне», а також булка «Плетінка», виготовлені за рецептами підприємця, одержали необхідний бал органолептичної оцінки якості і рекомендовані до виробництва, а технологічна документація — до затвердження.
Один зразок продукції згаданого підприємця — глазурований заварний пряник “Фантазія” — знятий з дегустації через невідповідність вимогам нормативного документу за органолептичними показниками. Рекомендовано доопрацювати виріб і повторно надати зразок на розгляд комісії.
Тетяна КРАСНОШТАН,
секретар обласної дегустаційної комісії
|
|
Нове в технічних регламентах
ДП «Черкасистандартметрологія» призначений Держспоживстандартом України на виконання робіт з оцінки відповідності вимогам таких технічних регламентів: безпеки іграшок, електромагнітної сумісності, безпеки обладнання низької напруги, максимально дозволеного споживання електроенергії холодильними приладами, засобів індивідуального захисту, з підтвердження відповідності безпеки машин і механізмів, мийних засобів (регламент ЄС №648/2004), обмеження використання деяких небезпечних речовин в електричному та електронному обладнанні, етикетування ламп побутового використання стосовно ефективності споживання електроенергії, щодо назв текстильних волокон і маркування текстильних виробів.
Технічні регламенти засобів індивідуального захисту та максимально дозволеного споживання електроенергії холодильними приладами нині обов’язкові для застосування на території України суб’єктами господарювання. Інші регламенти будуть обов’язковими для застосування з 2011-2012 років. ДП «Черкасистандартметрологія» розпочало реєстрацію декларацій на відповідність вимогам технічних регламентів за заявами постачальників та виробників засобів індивідуального захисту.
|
|
Навчаємося й навчаємо
Усе більше підприємств нашого регіону відчувають необхідність у запровадженні сучасних систем управління. Зокрема, система управління якістю сприяє розширенню ринків збуту продукції, підвищенню конкурентоспроможності продукції та самого підприємства, надає переваги під час участі підприємства в тендерах, дає можливість одержати ліцензію на певні види діяльності. Крім того, підприємство отримує користь від поліпшення якості продукції, зменшення кількості помилок, скарг замовників.
Фахівці сектору перспективного розвитку ДП„Черкасистандартметрологія” проводять семінари-навчання на ВАТ „Черкасиобленерго” на тему „Системи управління якістю відповідно до вимог стандартів ISO серії 9000”.
Участь у них беруть керівники підприємства, головні спеціалісти, керівники структурних підрозділів. Вони знайомляться з принципами управління якістю, які можна застосовувати для поліпшення показників діяльності організації, з вимогами нормативної документації до системи управління якістю, обговорюють етапи запровадження системи управління якістю та практичні підходи щодо забезпечення її результативного функціонування.
***
6-7 квітня на базі ДП «Черкасистандартметрологія» відбудеться дводенний семінар керівників підприємств, відповідальних за систему управління якістю спеціалістів, внутрішніх аудиторів. Учасники семінару ознайомляться з новою версією стандарту ДСТУ ІSO 9001-2009 та одержать інформацію щодо переходу на нову версію. Участь у роботі семінару візьмуть також фахівці ДП « Український навчально-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості». Учасникам навчання буде вручено посвідчення внутрішнього аудитора державного зразка.
|
|
Пити чи не пити — ось у чому питання
Так сьогодні можна перефразувати відомий шекспірівський вислів «Бути чи не бути?». На жаль, підстави для цього є.
Жителів міста Звенигородки питною водою забезпечує місцеве комунальне підприємство водопровідно-каналізаційного господарства. Бере її з річки Гнилий Тікич. Для цього тут діє очисна станція з піщано-гравійними фільтрами, апарат знезараження, резервуари чистої води, насосна станція, водогін. Все нібито, як і годиться. Ось тільки результат роботи усієї системи — можна сказати, далеко не найкращий. Як встановили фахівці ДП «Черкасистандартметрологія», уже в самому резервуарі, звідки й подається споживачам «очищена» вода, її жорсткість значно перевищена, як і кольоровість та каламутність. Спробували й воду з крана їдальні місцевої школи №1 — результат фактично той самий.
Цікаво, що й два роки тому, коли перевірялося додержання норм і стандартів, були виявлені подібні недоліки. Директора комунального підприємства та саме підприємство тоді було оштрафовано. Незабаром, як видно з акту повторної перевірки, якість води поліпшилася. Проте ненадовго. У чому ж причина?
За висновком кваліфікованих спеціалістів, наявні очисні споруди неспроможні очистити річкову воду до вимог стандарту без процесу коагуляції — методу очистки з використанням хімічних елементів, зокрема
сульфату алюмінію. Коагуляція ж не проводиться. Незадовільний і технічний стан водогінної мережі. Її зношеність становить 82 відсотки. Тільки торік зафіксовано 68 поривів, ще кілька — нинішнього року.
Через брак коштів міський водогін капітально не реконструюють. Торік за власні кошти комунальне підприємство замінило 205 метрів мережі. Нинішнього заплановано замінити на пластиковий ще 200 метрів. Міська рада коштів для поліпшення якості води не виділяє.
Зважаючи на низьку якість води у водогінній мережі, чимало споживачів користується послугами підприємців, які беруться за її очищення і продаж. Такий вид діяльності обрала, приміром, підприємець Олена Гладка, яка організувала виробництво та фасування питної води на території ВАТ «Укрп’єзо» в Черкасах. Звичайно, намір у підприємця заслуговував би схвалення, якби не одне «але»: на якість своєї продукції тут дивляться крізь пальці. Маркування готової продукції, без якого згідно з вимогами стандарту не обійтися, відсутнє, а рівень рН занижений. Та й висновку державної санітарно-епідеміологічної експертизи на свою продукцію підприємство не одержало, контроль якості кожної партії готової продукції не проводиться, графік лабораторних досліджень навіть не складений. Цим порушуються вимоги закону про безпечність і якість харчових продуктів.
Це далеко не перша наша публікація про низьку якість питної води. Люди потерпають від цього у різних містах і селах області. Велика частина водопостачальних підприємств Черкащини, як повідомили на прес-конференції працівники ДП «Черкасистандартметрологія», забезпечує жителів області неякісною продукцією. За словами директора Віктора Білоусова, з перевірених торік 19-ти суб’єктів господарської діяльності, які займаються виробництвом і постачанням населенню нашої області питної води, вона не відповідала вимогам якості та безпеки на 11 з них. Причини цього загальновідомі — на ряді підприємств відсутня спеціальна підготовка, низька якість джерел водозабору. Деякі підприємства порушують технічну дисципліну. Ще однією причиною є вкрай незадовільний стан водопровідних мереж, на багатьох підприємствах взагалі відсутні власні лабораторії з контролю за якістю. На жаль є підстави очікувати, що в період паводку якість питної води ще більше погіршиться.
Очевидно, назріла необхідність предметно повернутися до програми «Питна вода Черкащини», добитися того, щоб вона запрацювала в кожному місті й селі.
Василь ЛІСОВИЙ
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|