Головна сторінка
 Про нас
 Стандартизація
 Метрологія
 Сертифікація
 Сприяння розвитку
                              бізнесу
 Випробувальна база
 Конкурси
 Перевірка ТУ
 Фонд НД
 Системи менеджменту
 Доступ до публічної
                        інформації
 Громадська
                     приймальня
 Все для споживачів
 Публічні
             закупівлі
 Посилання
 Контакти




Підсумки державного нагляду за ІІ квартал 2007 року.

    Протягом ІІ кварталу 2007 року державними інспекторами ДП “Черкаси-стандартметрологія” проведено 46 перевірок за дотриманням вимог стандартів, норм та правил, із них у 35-ти встановлені порушення вимог нормативної документації, що становить 76,0 %, а також 35 перевірки з державного метрологічного нагляду, із них в 32-х встановлені порушення метрологічних норм та правил, що становить 91,4 %. Обсяг перевіреної продукції становив 2,7 млн. грн., з якої не відповідала вимогам нормативної документації продукція на загальну суму – 0,8 млн. грн. (29,6 %).
    Крім того, проведено 15 повторних перевірок з державного нагляду за дотриманням вимог стандартів, норм та правил. За результатами повторних перевірок підприємцями усунені порушення, встановлені за матеріалами попередніх перевірок.
    За результатами державного нагляду 35-ти суб’єкту підприємницької діяльності видано 59 приписів про заборону реалізації партій продукції, 45 приписи про заборону реалізації всієї продукції, 39 постанов про накладення штрафів за реалізацію продукції, яка не відповідала вимогам нормативної документації, на загальну суму 96,7 тис.грн., притягнуто до адмінвідповідальності 67 відповідальних посадових осіб, які оштрафовані на загальну суму 16,6 тис.грн., а також 67 приписів про усунення порушень вимог стандартів, норм і правил. Загалом до підприємств та посадових осіб застосовано штрафів та адміністративних штрафів на суму 113,3 тис. грн.

Оздоровлення дітей влітку 2007 року...

16.06.2007

Інформація про засідання обласної дегустаційної комісії, яке відбулось 14 червня 2007 року. Три підприємства харчової промисловості Черкаського регіону представили на розгляд комісії 13 зразків нових видів продукції : два зразки виробів хлібобулочних здобних, виготовлених ПП Олійник Р.В. (с.Бузівка Жашківського р-ну); два зразки тортів сиркових, виробництва ЗАТ “Лакталіс-Умань” (м.Умань); дев’ять зразків рибної продукції, виготовленої  МПП “Агроресурси” (м.Умань).

 

14 червня 2007 року у місті Умані на базі МПП “Агроресурси” відбулось виїзне засідання обласної дегустаційної комісії, проведення якого зумовлене великою кількістю зразків, представлених суб’єктами господарської діяльності міста Умані і Жашківського району.

Засідання проходило під головуванням директора ДП “Черкасистандартметрологія”, заступника голови обласної дегустаційної комісії Білоусова В.Ф. У роботі, крім восьми членів комісії прийняли участь : заступник міського голови, голова ради з питань якості                   Прудникова Г.М.,  головний  державний  санітарний  лікар  міста Умані Качанова Л.П., заступник директора-начальник Уманського відділу ДП “Черкасистандартметрологія”              Осіченко М.А.

Три підприємства харчової промисловості Черкаського регіону представили на розгляд комісії 13 зразків нових видів продукції з метою поставлення продукції на виробництво та затвердження  технологічної документації.

Так, ПП Олійник Р.В. (с.Бузівка Жашківського р-ну) надав на розгляд комісії два зразки  виробів хлібобулочних здобних “Бузівська” вищого ґатунку, які виготовлені за вимогами державного стандарту та рецептур, розроблених приватним підприємцем.

 За результатами органолептичної оцінки якості продукція отримала необхідний середній бал – 24,0 і 27,0 із 30-ти можливих і була рекомендована комісією до виробництва, а технологічна документація – до затвердження.

Комісією надані рекомендації приватному підприємцю стосовно покращення органолептичних показників “поверхня” та “стан м’якушу”, а також дотримання технологічного процесу в частині дотримання температурного режиму під час випікання здоби.

ЗАТ “Лакталіс-Умань” (м.Умань) надало на дегустацію два зразки нової продукції : торти сиркові “Запіканка” з масовою часткою жиру 9 %, один - з ваніллю, другий - з наповнювачем родзинки, які виготовлені за вимогами нормативної документації, розробленої фахівцями ЗАТ “Лакталіс-Миколаїв” (м.Миколаїв).

За результатами роботи комісії представлена продукція отримала середній бал органолептичної оцінки якості – 24,9 і 25,1 балів за 30-ти бальною шкалою і була рекомендована до виробництва, а технологічна документація – до затвердження.

Підприємству вказано на невідповідності, різночитання, виявлені у технічних умовах та змінах до них, тому підприємству рекомендовано звернутися до ЗАТ “Лакталіс-Миколаїв”, як до розробника нормативної документації, з пропозицією щодо внесення змін до технічних умов в частині визначення повної назви продукту, надання конкретної характеристики органолептичних показників та внесення змін до рецептури. Крім того надані рекомендації щодо маркування споживчої тари на продукцію.

МПП “Агроресурси” представило на розгляд комісії дев’ять зразків рибної продукції: риба солена, пресерви з оселедця “Матьє” і салати з морської капусти (по три зразки кожного), виготовленої за вимогами нормативної документації.

 За результатами органолептичної оцінки якості продукція отримала високий середній бал – від 27,9 до 28,9 із 30-ти можливих і була рекомендована комісією до виробництва, а технологічна документація – до затвердження.

В процесі роботи комісією надані рекомендації підприємству щодо посилення вхідного контролю сировини, контролю готової продукції та технологічного процесу.

З початку року відбулось 5 засідань обласної дегустаційної комісії на які                            12 виробників харчової промисловості Черкаського регіону представили 37 зразків нових видів продукції і отримали рекомендації комісії щодо розроблення, реєстрації нормативної, технологічної документації, рецептур та поставлення продукції на виробництво.

З часу утворення комісії (червень 2003 року), відбулось 44 засідання, на які                        60 підприємств представили 423 зразки нових видів продукції. 

Підсумки державного нагляду за травень 2007 року 

Протягом травня 2007 року державними інспекторами ДП “Черкаси-стандартметрологія”  проведено 15 перевірок за дотриманням вимог стандартів, норм та правил, із них  у 12-ти  встановлені порушення вимог НД, що становить 80,0 %, а також 8 перевірок з державного метрологічного нагляду, із них в           7-ми встановлені порушення метрологічних норм та правил, що становить            87,5 %. Обсяг перевіреної продукції становив  781,5 тис. грн., з якої не відповідала вимогам НД продукція на загальну суму – 327,6 тис. грн. (41,9 %). Крім того, проведено 4 повторних перевірки з державного нагляду за дотриманням вимог стандартів, норм та правил. За результатами повторних перевірок підприємцями усунені порушення, встановлені за матеріалами попередніх перевірок.

За результатами державного нагляду 12-ти суб’єктам підприємницької діяльності видано 20 приписів про заборону реалізації партій продукції,                     26 приписів про заборону реалізації всієї продукції, 10 постанов про накладення штрафів за реалізацію продукції, яка не відповідала вимогам НД, на загальну суму 41,669 тис.грн., притягнуто до адмінвідповідальності 20 відповідальних посадових осіб, які оштрафовані на загальну суму 4,726 тис.грн., а також                     19 приписів про усунення порушень вимог стандартів, норм і правил. Загалом до підприємств та посадових осіб застосовано штрафів та адміністративних штрафів на суму 46,395 тис. грн.

 

ХІМІЧАТЬ “НА ОКО”

    Підживлюючи пшеницю, ячмінь, цукрові буряки та інші сільськогосподарські культури комбінованими добривами “Гармонії”, виробленими Черкаським ЗАТ “Еко-Азот”, аграрії й не здогадуються , що ці недешеві хімікати зовсім не еліксир родючості. Адже, як виявилося при лабораторних випробуваннях, вони не відповідають технічним умовам ні за зовнішнім виглядом, ні за вмістом тих речовин, які й мали б забезпечити збагачення грунту мінеральними речовинами. Для прикладу, в двох чималих партіях “Гармонії”, окрім низки інших, не відповідають нормативам вміст масової частки загального азоту, оксиду фосфору, калію.
    Подібні “недовкладення” працівники ДП “Черкасистандарт-метрологія” виявили й у комплексних мінеральних добривах виробництва Жашківського ЗАТ “УкрАгроНПК”. Як і в першому випадку, причиною порушення вимог стандартів є незадовільна організація приймального контролю, слабка технологічна дисципліна. Та й яких можна чекати наслідків, якщо в жашківських виробників фізико-хімічні показники готової продукції взагалі не контролюються, а контроль сировини, технологічного процесу та готової продукції здійснюється “візуально”, тобто на око?

Інформація про засідання обласної дегустаційної комісії, яке відбулось 10 травня 2007 року. Два підприємства харчової промисловості Черкаського регіону представили на розгляд комісії чотири зразки нових видів продукції: два зразки ковбасних виробів, виготовлених ПП Сніцар Г.В. (м. Умань); два зразки консервів молочно-рослинних, виробництва ПП “Імперіал плюс” (смт. Чорнобай).

Підсумки державного нагляду за квітень 2007 року.

 Протягом квітня 2007 року державними інспекторами ДП “Черкаси-стандартметрологія”  проведено 15 перевірок за дотриманням вимог стандартів, норм та правил, із них  у 10-ти  встановлені порушення вимог НД, що становить 66,7 %, а також 19 перевірок з державного метрологічного нагляду, із них в           17-ти встановлені порушення метрологічних норм та правил, що становить            89,5 %. Обсяг перевіреної продукції становив  362,9 тис. грн., з якої не відповідала вимогам НД продукція на загальну суму – 85,5 тис. грн. (23,6 %). Крім того, проведено 10 повторних перевірок з державного нагляду за дотриманням вимог стандартів, норм та правил. За результатами повторних перевірок підприємцями усунені порушення, встановлені за матеріалами попередніх перевірок.

За результатами державного нагляду 10-ти суб’єктам підприємницької діяльності видано 21 припис про заборону реалізації партій продукції,                     5 приписів про заборону реалізації всієї продукції, 14 постанов про накладення штрафів за реалізацію продукції, яка не відповідала вимогам НД, на загальну суму 22,386 тис.грн., притягнуто до адмінвідповідальності 26 відповідальних посадових осіб, які оштрафовані на загальну суму 5,78 тис.грн., а також                     27 приписів про усунення порушень вимог стандартів, норм і правил. Загалом до підприємств та посадових осіб застосовано штрафів та адміністративних штрафів на суму 28,166 тис. грн.

 

Інформація про перевірки ринків, розташованих у Черкаському регіоні, з питань додержання метрологічних норм і правил субєктами господарської діяльності, здійснених протягом І кварталу 2007 року.

 На виконання  Указу Президента України від 23.05.01 № 334/2001 “Про заходи щодо вдосконаленя функціонування ринків з продажу продовольчих і непродовольчих товарів”, наказу Держспоживстандарту України від 28.01.04 № 11 “Про стан дотримання вимог законодавства щодо захисту прав споживачів при реалізації товарів на ринках”, розпорядження Черкаської облдержадміністрації від 24.11.2006 № 476 та з метою викорінення фактів обману покупців і вилучення засобів вимірювальної техніки, які непридатні до застосування, державним підприємством “Черкаський регіональний центр стандартизації, метрології та сертифікації (далі - ДП “Черкасистандартметрологія) спільно з обласним управлінням у справах захисту прав споживачів, представниками МВС та ДПА України в Черкаській області у І-му кварталі 2007 року перевірено 11 ринків, що розташовані на території області : міст Черкаси, Сміла, Золотоноша, Канів, Звенигородка, Умань, Корсунь-Шевченківський, Ватутіне, смт. Чорнобай.

Аналіз спільних перевірок показав, що суттєвих зрушень у бік поліпшення торговельного обслуговування населення не відбувається : у 66 % суб’єктів господарської діяльності (із числа перевірених) мали місце порушення метрологічних норм і правил, державних стандартів, нормативних та методичних документів. Саме у них вилучено та опломбовано 39 ваговимірювальних приладів, які не відповідали вимогам метрологічних норм і правил.

У цих суб’єктів господарювання виявлені грубі порушення правил експлуатації ваговимірювальних приладів: ваги не встановлені за рівнем, експлуатуються з розрегульованим демпферним пристроєм,  розбитим склом, не пофарбовані чи вкриті іржею, похибки вагів становлять від 20 до 100 г і більше в бік обважування покупців. Реалізація продукції, як правило, проводиться на вагах технічно несправних, неопломбованих та з відкритим доступом до механізму. Все це створює сприятливі умови для обраховування та обважування (обману) покупців.

На цих об’єктах не складені та не погоджені переліки і графіки повірки засобів вимірювальної техніки на 2007 рік, відсутній обмінний фонд засобів вимірювальної техніки (ЗВТ) та їх достовірний технічний облік, що створює труднощі під час подання ЗВТ на повірку і в ремонт.            

Встановлені факти здійснення торгівлі підробленими гирями та без належних документів. У суб’єктів господарювання відсутні дозволи на право торгівлі, а також встановлені випадки реалізації продукції, що підлягає обов’язковій   сертифікації, без сертифікатів відповідності. Встановити особи таких субєктів господарської діяльності неможливо через небажання продавців називати їх прізвища і адреси.

Однією із причин незадовільного стану ваговимірювальних приладів на ринках є те, що фактично адміністрацією ринків не призначаються посадові особи, відповідальні за забезпечення належного стану торговельної діяльності на об’єктах торгівлі. Крім того, практично цю діяльність здійснюють працівники, які не мають елементарних знань, досвіду щодо організації і здійснення торгівлі у відповідності з вимогами метрологічних норм і правил.

Крім того, проводились перевірки стаціонарних закладів торгівлі у містах Умань та Корсунь-Шевченківський. Перевірено в експлуатації 30 одиниць засобів вимірювальної техніки, з яких 24 виявлені як непридатні до застосування : неповірені, несправні та неправильні за показаннями.

За результатами спільних перевірок суб’єктам господарської діяльності всіх форм власності вручені приписи про усунення порушень та вилучення з експлуатації непридатних до застосування засобів вимірювальної техніки. Притягнуто до адміністративної відповідальності 70 осіб, до яких  застосовано штрафів на загальну суму – 3621,0 грн.

ДП “Черкасистандартметрологія” на виконання згаданих вище Указу Президента України, наказу Держспоживстандарту України, розпорядження  Черкаської облдержадміністрації й надалі буде проводити перевірки ринків області з питань додержання суб’єктами господарської діяльності всіх форм власності вимог метрологічних норм і правил під час здійснення торговельних операцій.

 

Інформація про засідання обласної дегустаційної комісії, яке відбулось 22 лютого 2007 року. Три підприємства харчової промисловості Черкаського регіону представили на розгляд комісії 10 зразки нових видів продукції : 1 зразок напівфабрикатів заморожених, готовлених ПМП “Альбіна” (м.Умань); 8 зразків напоїв безалкогольних, виробництва ТМ “Мастер Фрут”, виробництва ТОВ “Черкаський завод безалкогольних напоїв (м.Черкаси).

Підсумки державного нагляду за додержанням стандартів, норм і правил та державного метрологічного нагляду за І квартал 2007 року.

   Протягом І кварталу цього року спеціалістами відділу державного нагляду ДП “Черкасистандартметрологія” здійснено 104 перевірки, з яких 61 - дотримання вимог стандартів, норм та правил, і 43 - дотримання метрологічних норм і правил.
   Із перевірених суб’єктів господарської діяльності, які займаються виробництвом, зберіганням та реалізацією (у тому числі оптовою торгівлею) продукції, порушення вимог стандартів, норм і правил виявлені у 40 або 66,7 % перевірених підприємств.
   У сфері виробництва продукції здійснено 25 перевірок суб’єктів підприємницької діяльності, із них у 21 (84,0 %) підприємств виявлені порушення вимог стандартів, норм і правил.
   За результатами перевірок заборонені до реалізації 44 партії продукції і 21 найменування всієї продукції як такі, що не відповідали вимогам нормативної документації. До 26-ти підприємств-порушників застосовані економічні санкції у вигляді штрафів на загальну суму 28,671 тис.грн., 22 посадові особи притягнуто до адміністративної відповідальності, на них складені протоколи про адміністративні правопорушення на загальну суму 4,505 тис.грн.
   У сфері оптової торгівлі здійснено 36 перевірок суб’єктів господарської діяльності, із них у 19-ти підприємств виявлені порушення стандартів, норм і правил під час зберігання та реалізації продукції, що становить 52,8 % від перевірених.
   За результатами перевірок заборонені до реалізації 30 партії продукції і 2 найменування всієї продукції, які такі, не відповідали вимогам нормативної документації. До 17-ти підприємств застосовані економічні штрафи на загальну суму 10,818 тис.грн., до 18-ти посадових осіб застосовані адміністративні штрафи на загальну суму 5,002 тис.грн.
   Протягом кварталу державний нагляд за додержанням метрологічних норм і правил здійснений у 43-х суб’єктів господарської діяльності. В ході перевірок порушення вимог метрологічних норм і правил виявлені у 30-ти із перевірених підприємств, що становить 69,8 %.
   За результатами перевірок 29 посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, на них складені протоколи про адміністративні правопорушення на загальну суму 5,661 тис.грн.

Підсумки державного нагляду за лютий 2007 року.

Протягом лютого 2007 року державними інспекторами ДП “Черкаси-стандартметрологія” проведено 17 перевірок за дотриманням вимог стандартів, норм та правил, із них у 10-ти встановлені порушення вимог НД, що становить 58,8 %, а також 15 перевірок з державного метрологічного нагляду, із них в 7-ми встановлені порушення метрологічних норм та правил, що становить 46,7 %. Обсяг перевіреної продукції становив 638,1 тис. грн., з якої не відповідала вимогам НД продукція на загальну суму – 86,7 тис. грн. (13,6 %). Крім того, проведено 3 повторні перевірки з державного нагляду за дотриманням вимог стандартів, норм та правил. За результатами повторних перевірок підприємцями усунені порушення, встановлені за матеріалами попередніх перевірок.
За результатами державного нагляду 10-ти суб’єктам підприємницької діяльності видано 12 приписів про заборону реалізації партій продукції, 5 приписів про заборону реалізації всієї продукції, 9 постанов про накладення штрафів за реалізацію продукції, яка не відповідала вимогам НД, на загальну суму 11,823 тис.грн., притягнуто до адмінвідповідальності 8 відповідальних посадових осіб, які оштрафовані на загальну суму 2,261 тис.грн., а також 17 приписів про усунення порушень вимог стандартів, норм і правил. Загалом до підприємств та посадових осіб застосовано штрафів та адміністративних штрафів на суму 15,274 тис. грн.

Підсумки державного нагляду за січень 2007 року.

   Протягом січня 2007 року державними інспекторами ДП “Черкаси-стандартметрологія” проведено 24 перевірки за дотриманням вимог стандартів, норм та правил, із них у 16-ти встановлені порушення вимог НД, що становить 66,6 %, а також 17 перевірок з державного метрологічного нагляду, із них в 17-ти встановлені порушення метрологічних норм та правил, що становить 100 %. Обсяг перевіреної продукції становив 955,1 тис. грн., з якої не відповідала вимогам НД продукція на загальну суму – 145,0 тис. грн. (15,2 %). Крім того, проведено 4 повторні перевірки з державного нагляду за дотриманням вимог стандартів, норм та правил. За результатами повторних перевірок підприємцями усунені порушення, встановлені за матеріалами попередніх перевірок.

   За результатами державного нагляду 16-ти суб’єктам підприємницької діяльності видано 32 приписи про заборону реалізації партій продукції, 5 приписів про заборону реалізації всієї продукції, 16 постанов про накладення штрафів за реалізацію продукції, яка не відповідала вимогам НД, на загальну суму 16,2 тис.грн., притягнуто до адмінвідповідальності 23 відповідальні посадові особи, які оштрафовані на загальну суму 4,1 тис.грн., а також 33 приписи про усунення порушень вимог стандартів, норм і правил. Загалом до підприємств та посадових осіб застосовано штрафів та адміністративних штрафів на суму 20,3 тис. грн.


Інформація про засідання обласної дегустаційної комісії, яке відбулось 08 лютого 2007 року. Два підприємства харчової промисловості Черкаського регіону представили на розгляд комісії 4 зразки нових видів продукції : 2 зразки хліба, виготовленого ПП.Журавель П.Г. (м.Корсунь-Шевченківський); 2 зразки рибної продукціїв, виробництва ПП Сілко Р.Р. (м.Христинівка).

 

Про участь ДП “Черкасистандартметрологія” у проведенні комплексної оперативно-профілактичної операції “Профілактика - 2006”

Про результати роботи державного нагляду 
за 2006 рік.

За 2006 рік державними інспекторами ДП “Черкасистандартметрологія” проведено 205 перевірок за дотриманням вимог стандартів, норм та правил, із них у 153-х встановлені порушення вимог НД, що становить 74,6%, а також 98 перевірок з державного метрологічного нагляду, із них у 86-ти встановлені порушення метрологічних норм та правил, що становить 87,8%. Обсяг перевіреної продукції становив 19 млн.грн., з якої не відповідала вимогам НД продукція на загальну суму – 4,7 млн.грн. (24,7%). Крім того, проведено 42 повторних перевірки з державного нагляду за дотриманням вимог стандартів, норм та правил. За результатами повторних перевірок підприємцями усунені встановлені порушення. 
За результатами державного нагляду 153-м суб’єктам підприємницької діяльності видано 209 приписів про заборону реалізації партій продукції, 103 приписи про заборону реалізації всієї продукції, 151 постанову про накладення штрафів за реалізацію продукції, яка не відповідала вимогам НД, на загальну суму 264,5 тис.грн., притягнуто до адмінвідповідальності 247 відповідальних посадових осіб, які оштрафовані на загальну суму 62,1 тис.грн., а також 153 приписи про усунення порушень вимог стандартів, норм і правил. В цілому до підприємств та посадових осіб застосовано штрафів та адмінштрафів на загальну суму 326,6 тис.грн.
Протягом року, спеціалістами відділу державного нагляду здійснені перевірки якості та безпеки продукції 26-ти напрямків, із них 15 – продукція харчової промисловості.

Підсумки державного нагляду щодо результатів перевірок з додержання стандартів, норм і правил та державного метрологічного нагляду за ІV квартал 2006 року

Інформація про чергове засідання обласної дегустаційної комісії, яке відбулось 21 грудня 2006 року. Два підприємства харчової промисловості Черкаського регіону представили на розгляд комісії 3 зразки нових видів продукції : 2 зразки хліба, виготовленого ПП.Журавель (м.Корсунь-Шевченківський); 1 зразок консервів, виробництва ТОВ "Агроекопродукт" (м.Канів).

207 тонн цукру заборонено до реалізації за результатами перевірки цукрових заводів Черкаського регіону

  За результатами перевірок якості та безпеки цукру на трьох підприємствах Черкаської області знято з реалізації 207 тонн цукру майже на 630 тис. грн. На підприємстві ТОВ "ПриватАгро-Черкаси" (с.Бужанка Лисянського р-ну) 61 тонна цукру не відповідала нормам за показником "чистота розчину", маса цукру у мішку не відповідала загальній масі, зазначеній на ярлику, зафіксовані порушення норм зберігання готової продукції. На підприємстві ТОВ "Оберіг" (м.Жашків) якість 70 тис. кг цукру не відповідала вимогам нормативної документації. На цукровому заводі ТОВ "Верхнячка Цукор" (смт.Верхнячка Христинівського р-ну) через невідповідність продукції за показниками "колір" і "кольоровість" та порушення вимог стандарту щодо зберігання цукру (перевищена вологість повітря у складському приміщенні) заборонено до реалізації 76 тис. кг цукру. До підприємства застосовані економічні санкції у вигляді штрафу, на посадовців, які причетні до випуску неякісної продукції складені протоколи про адміністративні правопорушення та накладені штрафи.

 

Створення потужної системи державного нагляду як одного із стимулів підвищення якості вітчизняної продукції

   Заступник Голови Держспоживстандарту Сергій Талала провів нараду з заступниками директорів державних центрів стандартизації, сертифікації та метрології з питань державного нагляду за додержанням стандартів, норм і правил при виробництві та випуску продукції.

   «Одним із пріоритетних завдань Уряду є забезпечення продовольчої безпеки країни, тому діяльність органів державного нагляду має спрямовуватися на здійснення широкомасштабного прориву у сфері національної конкурентоспроможності шляхом утворення потужної системи державного нагляду, – зазначив Сергій Талала, виступаючи перед присутніми, – необхідно враховувати, що навіть відповідність міжнародному стандарту не гарантує успіх продукції на ринку, скоріше це перепустка, умова доступу на глобальний ринок, де визначальними факторами є якість – ціна – час. Тому вітчизняну промисловість ми повинні орієнтувати на виробництво продукції, якість якої передусім має відповідати високим вимогам споживачів. Саме на цьому аспекті ми повинні зосередити свої зусилля, а не обмежуватись лише перевірками», – додав він. 

   Під час наради також було приділено увагу питанню реалізації положень наказу Держспоживстандарту України "Про затвердження Тимчасового порядку взаємодії територіальних органів Держспоживстандарту України", згідно з яким з 1 вересня 2005 року Комітетом було розпочато роботу з реалізації механізму державного захисту прав споживачів щодо якості та безпеки харчових продуктів і продовольчої сировини спільно з органами державного нагляду.

   «Якість продукції – це не тільки перспективи економічного зростання країни. Це – здоров’я нації, сталий розвиток суспільства та добробуту людей», – наголосив Сергій Талала підбиваючи підсумки наради.

 

Інформація про чергове засідання обласної дегустаційної комісії, яке відбулось 23 листопада 2006 року. Два підприємства харчової промисловості Черкаського регіону представили на розгляд комісії 21 зразок нових видів продукції : 1 зразок соку горобинового концентрованого, виготовленого ДП “Роял Фрут Гарден Іст” (м.Золотоноша); 20 зразків печива здобного, виробництва ТОВ “Агропром-В” (м.Ватутіне).

Держспоживстандарт інформує про результати державного нагляду за додержанням стандартів, норм і правил та державного метрологічного нагляду за 9 місяців 2006 року

Інформація про результати перевірок якості та безпеки води питної спеціалістами відділу державного нагляду ДП “Черкасистандартметрологія”

Державним підприємством „Черкаський регіональний центр стандартизації, метрології ат сертифікації” (далі – ДП “Черкасистандарт-метрологія”) постійно здійснюється державний нагляд за додержанням стандартів, норм і правил під час централізованого постачання води питної населенню Черкаської області. У третьому кварталі 2006 року проведено 4 перевірки якості питної води на різних водопостачальних підприємствах Черкаського регіону: Леськівське комунальне підприємство „Сільський сервісний центр” (с.Леськи Черкаського р-ну), Катеринопільське селищне комунальне спеціалізоване підприємство „Господарник” (смт.Катеринопіль), Корсунь-Шевченківське комунальне підприємство „Водоканал” (м. Корсунь-Шевченківський), Жашківське виробниче управління житлово-комунального господарства (м.Жашків).
Перевірками встановлено, що 3 підприємства із 4-х перевірених постачали споживачам воду питну, яка не відповідала вимогам ГОСТ 2874-82 „Вода питьевая. Гигиенические требования и контроль за качеством” за показниками :
- кількість бактерій групи кишкових паличок в 1 дм.куб.” (Леськівське комунальне підприємство „Сільський сервісний центр”, Жашківське виробниче управління житлово-комунального господарства);
“вміст заліза” (Катеринопільське селищне комунальне спеціалізоване підприємство „Господарник”, Жашківське виробниче управління житлово-комунального господарства
“каламутність” (Катеринопільське селищне комунальне спеціалізоване підприємство „Господарник”);
“жорсткість загальна” (Жашківське виробниче управління житлово-комунального господарства).
Крім того, в ході перевірок виявлено, що на підприємствах відсутні дозволи на спеціальне водокористування та паспорти на артезіанські свердловини, не розроблена технологічна документація, незадовільне метрологічне забезпечення, стан водогінної мережі та зон санітарної охорони артсвердловин незадовільний.
За результатами перевірок перевіреним підприємствам видані приписи про усунення порушень, виявлених під час перевірок, заборонена реалізація 9-ти партій води питної, 2-м підприємствам видані приписи про заборону реалізації всієї продукції, до адміністративної відповідальності притягнуто 5 посадових осіб, яким необхідно сплатити до Державного бюджету України адміністративний штраф на загальну суму 1610,0 грн., економічні санкції у вигляді штрафів застосовані до 3-х підприємств на загальну суму 11390 грн.


Заступник директора з державного нагляду
ДП „Черкасистандартметрологія”                                                                                   І. Теплий

Про якість доріг слід турбуватись постійно. (Про результати перевірки якості ремонту доріг в місті Черкаси.)

Інформація про чергове засідання обласної дегустаційної комісії, яке відбулось 19 жовтня 2006 року.

Підсумки державного нагляду за 9 місяців 2006 року

    За 9 місяців 2006 року державними інспекторами ДП "Черкасистандартметрологія" проведено 149 перевірок за дотриманням вимог стандартів, норм та правил, із них у 118-ти встановлені порушення вимог НД, що становить 79,2%, а також 73 перевірки з державного метрологічного нагляду, із них в 67-ми встановлені порушення метрологічних норм та правил, що становить 91,89 %. Обсяг перевіреної продукції становив 8,2 млн.грн., з якої не відповідала вимогам НД продукція на загальну суму - 3,5 млн.грн. (42,7 %). Крім того, проведено 31 повторну перевірку з державного нагляду за дотриманням вимог стандартів, норм та правил. За результатами повторних перевірок підприємцями усунені порушення, встановлені за матеріалами попередніх перевірок.
    За результатами державного нагляду 86-ти суб'єктам підприємницької діяльності видано 156 приписів про заборону реалізації партій продукції, 74 приписи про заборону реалізації всієї продукції, 115 постанов про накладення штрафів за реалізацію продукції, яка не відповідала вимогам НД, на загальну суму 215,1 тис.грн., притягнуто до адмінвідповідальності 190 відповідальних посадових осіб, які оштрафовані на загальну суму 49,8 тис.грн., а також 191 припис про усунення порушень вимог стандартів, норм і правил. Загалом до підприємств та посадових осіб застосовано штрафів та адмінштрафів на суму 264,9 тис.грн.
    За 9 місяців поточного року від 19-ти територіальних управлінь у справах захисту прав споживачів надійшли оповіщення щодо виявлення у торговельній мережі неякісної продукції підприємств-виробників Черкаського регіону.
    На виконання Наказу Держспоживстандарту України від 26.08.2005 №226 проведено 14 перевірок додержання стандартів, норм і правил з яких, під час перевірок на 10-ти підприємствах (71,4 %), підтвердились виробництво та реалізація неякісної продукції.
    За результатами перевірок заборонені до реалізації 19 партій продукції, заборонена реалізація всієї продукції 10 найменувань, застосовані економічні санкції до підприємств на загальну суму 39,962 тис.грн., до посадових осіб - адміністративний штраф на суму 5,151 тис.грн.

Інформація про позачергове засідання обласної дегустаційної комісії, яке відбулось 05 жовтня 2006 року. МПП "Агропромресурси" (м.Умань) представило на розгляд комісії 11 зразків родукції : 3 зразки риби соленої, 6 зразків риби холодного копчення і 2 зразки пресервів із оселедців, виготовлених за вимогами державних стандартів та нормативної документації.

Підсумки державного нагляду за ІІІ квартал 2006 року
Протягом ІІІ кварталу 2006 року державними інспекторами ДП "Черкаси-стандартметрологія" проведено 51 перевірку за дотриманням вимог стандартів, норм та правил, із них у 44-х встановлені порушення вимог НД, що становить 86,3 %, а також 28 перевірок з державного метрологічного нагляду, із них в 28-ми встановлені порушення метрологічних норм та правил, що становить 100%. Обсяг перевіреної продукції становив 1,4 млн.грн., з якої не відповідала вимогам НД продукція на загальну суму - 0,9 млн.грн. (64,3%). Крім того, проведено 11 повторних перевірок з державного нагляду за дотриманням вимог стандартів, норм та правил. За результатами повторних перевірок підприємцями усунені невідповідності, встановлені за матеріалами попередніх перевірок.
За результатами державного нагляду 39-ти суб'єктам підприємницької діяльності видано 58 приписів про заборону реалізації партій продукції, 33 приписи про заборону реалізації всієї продукції, 41 постанову про накладення штрафів за реалізацію продукції, яка не відповідала вимогам НД, на загальну суму 90,6 тис.грн., притягнуто до адмінвідповідальності 72 відповідальні посадові особи, які оштрафовані на загальну суму 14,3 тис.грн., а також 72 приписи про усунення порушень вимог стандартів, норм і правил. Загалом до підприємств порушників застосовано штрафів та адмінштрафів на суму 104,9 тис.грн.

Інформація про надання дозволів Державного комітету України з питань технічного регулюваня та споживчої політики на використаня залишків пакувальних матеріалів , оформлених з відхиленням до вимог нормативних документів та продовження термінів реалізації продукції.
Держспоживстандарт України розглянув листи, які надішли від суб'єктів господарської діяльності - виробників харчової продукції щодо отримання дозволу на використання залишків пакувальних матеріалів етикетування яких не відповідає вимогам чинного законодавства та нормативних документів, а також щодо подовження термінів реалізації продукції ( відповідно до висновків санітарно - епідеміологічної експертизи МОЗ України ).
Реєстр листів погоджень в розрізі підприємств - виробників, надається.

Інформація про результати перевірок якості та безпеки цегли керамічної, що виготовляється суб'єктами господарювання Черкаського регіону

Інформація про чергове засідання обласної дегустаційної комісії, яке відбулось 21 вересня 2006 року. Два підприємства харчової промисловості представили на розгляд комісії 7 зразків нових видів продукції : 4 зразки продуктів сирних сичужних, виготовлених за вимогами проекту технічних умов, розроблених ЗАТ "Креатив" (м.Кіровоград); 3 зразки консервів виробництва ЗАТ "Агроекопродукт" (м.Канів Черкаської обл.)

Підсумки державного нагляду за серпень 2006 року

Протягом серпня 2006 року державними інспекторами ДП “Черкаси-стандартметрологія” проведено 16 перевірок за дотриманням вимог стандартів, норм та правил, із них у 14-ти встановлені порушення вимог НД, що становить 87,5 %, а також 15 перевірок з державного метрологічного нагляду, із них в 15-ти встановлені порушення метрологічних норм та правил, що становить 100%. Обсяг перевіреної продукції становив 467,2 тис.грн., з якої не відповідала вимогам НД продукція на загальну суму - 102,2 тис.грн. (21,9%). Крім того, проведено 4 повторні перевірки з державного нагляду за дотриманням вимог стандартів, норм та правил. За результатами повторних перевірок підприємцями усунені невідповідності, встановлені за матеріалами попередніх перевірок.
За результатами державного нагляду 12-ти суб’єктам підприємницької діяльності видано 12 приписів про заборону реалізації партій продукції, 8 приписів про заборону реалізації всієї продукції, 11 постанов про накладення штрафів за реалізацію продукції, яка не відповідала вимогам НД, на загальну суму 17,0 тис.грн., притягнуто до адмінвідповідальності 29 відповідальних посадових осіб, які оштрафовані на загальну суму 4,8 тис.грн., а також 29 приписів про усунення порушень вимог стандартів, норм і правил. Загалом до підприємств порушників застосовано штрафів та адмінштрафів на суму 21,8 тис.грн.
Інформація про чергове засідання обласної дегустаційної комісії, яке відбулось 20 липня 2006 року. Три підприємства харчової промисловості Черкаського регіону представили на розгляд комісії 15 зразків нових видів продукції : 1 зразок сиру розсольного, виробництва ПП Грушецький Я.Ю. (с.Рижавка Уманського р-ну Черкаської обл.); 6 зразків консервів овочевих, виробництва ДП "Уманський консервний комбінат" ТОВ "Таврійська продовольча компанія" (м.Умань Черкаської обл.); 8 зразків кондитерських виробів, виробництва ТОВ "Агропром-В" (м.Ватутіне Черкаської обл.)

Підсумки державного нагляду за ІІ квартал 2006 року

 Протягом ІІ кварталу 2006 року державними інспекторами ДП “Черкасистандартметрологія” проведено 52 перевірки за дотриманням вимог стандартів, норм та правил, із них в 37-ми  встановлені порушення вимог НД, що становить 71,1%, а також 23 перевірки з державного метрологічного нагляду, із них в 23-х встановлені порушення метрологічних норм та правил, що становить 100%. Обсяг перевіреної продукції становив  4,5 млн.грн., з якого не відповідала вимогам НД продукція вартістю 1,8 млн.грн. (40,0%). Крім того, проведено 8 повторних перевірок з державного нагляду за дотриманням вимог стандартів, норм і правил.

За результатами державного нагляду суб’єктам господарської діяльності видано 43 приписи про заборону реалізації партії продукції,  17 приписів про заборону реалізації всієї продукції, 31 постанову про накладення штрафів за реалізацію продукції, яка не відповідала вимогам НД, на загальну суму  52,5 тис.грн., оформлено протоколів на притягнення до адмінвідповідальності 58 відповідальних посадових осіб, які оштрафовані  на загальну суму 18,5 тис.грн., а також 60 приписів про усунення порушень вимог стандартів, норм і правил. Загалом до підприємств-порушників застосовано штрафів та адмінштрафів на суму 65,5 тис.грн.

Найбільші штрафи за реалізацію продукції, що не відповідала вимогам нормативної документації, застосовано до наступних підприємств.

 Дочірнє підприємство “Перемога Нова” ЗАТ “Миронівський хлібопродукт” (с.Будище Черкаського р-ну).

Перевірена продукція тушка курчати-бройлера вагова, заморожена не відповідала вимогам ТУ 15.1 – 31398117 – 001 – 2003 „Напівфабрикати з м’яса птиці.Технічні умови» за показниками:

- поверхня частково з наявністю залишків пера та пеньків (за НД чиста, без пеньків, залишків пера);

- в маркуванні споживчої тари невірно зазначено назву напівфабрикату, нормативний документ; відсутня інформація про термічний стан продукції, умови її зберігання та номер пакувальника.

         За реалізацію перевіреної продукції до підприємства застосовано штраф в сумі 10675 грн.

Крім того, за реалізацію перевіреної продукції тушки кучати-бройлера вагової, охолодженої, що не відповідала вимогам НД до підприємства застосовано штраф в сумі 2450 грн; за реалізацію перевіреної печінки курчати-бройлера, фасованої що не відповідала вимогам НД до  підприємства застосовано штраф в сумі 575 грн.

Сумарно за трьома видами продукції до підприємства застосовано штраф в сумі 13700 грн. 

2.  Черкаська філія СТОВ ім.Шевченка (с.Софіївка, Черкаський р-н).

Перевірена продукція консерви „Ікра з кабачків „Екстра” не відповідала вимогам ТУ У 15.3-24372924.006-2003 „Консерви овочеві  закуски. Технічні умови” та Закону України „Про безпеченість і якість  харчових продуктів” в частині маркування:

- в складі харчового продукту зазначений складник „зелень” (фактично використовують ефірні масла);

-  невірно зазначено дату виготовлення;

- в транспортному маркуванні відсутні маніпуляційні знаки, маса нетто, маса брутто, дата виготовлення, термін та умови зберігання, позначення технічних умов.

За реалізацію перевіреної продукції що не відповідала вимогам НД до підприємства застосовано штраф в сумі 5400 грн.

 3. ТОВ „Шпола-Цукор” (м.Шпола).

                Перевірена продукція цукор-пісок  не відповідала  вимогам               ДСТУ 2316-93 „Цукор-пісок. Технічні умови” за показниками:

чистота розчину – має нерозчинний осад;

колір – білий з наявністю темних вкраплень (за НД білий);

зберігання – кількість рядів мішків з цукром в штабелі 39 (за НД не більше 24).

За результатами перевірки до підприємства застосовано штраф в сумі 5400 грн.

 Заступник директора з

питань державного нагляду     

ДП “Черкасистандартметрологія”                                            І.М.Теплий

 

Підсумки державного нагляду за червень 2006 року

 Протягом червня 2006 року державними інспекторами ДП “Черкаси-стандартметрологія” проведено 18 перевірок за дотриманням вимог стандартів, норм та правил, із них  в 11-ти  встановлені порушення вимог НД, що становить 61,1%, а також 4 перевірки з державного метрологічного нагляду, із них в 4-х встановлені порушення метрологічних норм та правил, що становить 100%. Обсяг перевіреної продукції становив  1,8 млн.грн., з якого не відповідала вимогам НД продукція вартістю 23,9 тис.грн. (1,3%).

За результатами державного нагляду 11-ти суб’єктам підприємницької діяльності видано 12 приписів про заборону реалізації партій продукції,  5 приписів про заборону реалізації всієї продукції, 10 постанов про накладення штрафів за реалізацію продукції, яка не відповідала вимогам НД, на загальну суму  8,9 тис.грн., оформлено протоколів на притягнення до адмінвідпо-відальності 12-ти відповідальних посадових осіб на загальну суму                   4,3 тис.грн., а також 15 приписів про усунення порушень вимог стандартів, норм і правил. Загалом до підприємств-порушників застосовано штрафів та адмінштрафів на суму 13,2 тис.грн

Крім планових, спеціалістами ДП “Черкасистандартметрологія” проведені перевірки суб’єктів підприємницької діяльності з питань якості харчової продукції, згідно вимог Наказу Держспоживстандарту України від 26.08.2005 № 226.

Протягом червня місяця поточного року від 3-х територіальних управлінь у справах захисту прав споживачів надійшли оповіщення щодо виявлення у торговельній мережі міст Дніпропетровськ, Донецьк, Львів, неякісної продукції підприємств-виробників Черкаського регіону.

На виконання згаданого Наказу здійснені перевірки додержання стандартів, норм і правил ЗАТ “Юрія” (м.Черкаси), ТОВ “Агропром-В” (м.Ватутіне), ЗАТ “Уманський лікеро-горілчаний завод” (м.Умань) в процесі виробництва, зберігання та реалізації продукції : молоко пастеризоване,  печиво здобне та алкогольні напої.

За результатами перевірок заборонені до реалізації 3 партії продукції на загальну суму 8,077 тис.грн., застосовані економічні санкції до підприємств на загальну суму 2,605 тис. грн., до посадових осіб – адміністративний штраф на суму 0,340 тис.грн.

 Заступник директора з

питань державного нагляду        

ДП “Черкасистандартметрологія”                                            І.М.Теплий

 

З метою недопущення негативних наслідків для виробників молочної продукції в зв'язку з наданням чинності з 01.07.2006 національним стандартам ДСТУ 4399-2005 "Масло вершкове. Технічні умови" та ДСТУ 4445:2005 "Спреди та суміші жирові. Загальні технічні умови" Держспоживстандартом видано наказ від 29.06.2006 № 173, яким встановлено перехідний період для запровадження зазначених стандартів, визначено термін, в який не будуть застосовуватись центрами стандартизації, метрології та сертифікації та територіальними управліннями у справах захисту прав споживачів до господарюючих суб'єктів заходів впливу у разі виявлення використання пакувальних матеріалів і етикеток з маркуванням згідно з ГОСТ 37-91 "Масло коровье. Технические условия" та технічних умов на масла вершково-рослинні, замовлення яких здійснено до 01.07.2006 р., а також сертифікатів відповідності з наведеними в них раніше діючих нормативних документів.

 

Інформація про чергове засідання обласної дегустаційної комісії, яке відбулось 22 червня 2006 року. Чотири підприємства харчової промисловості Черкаського регіону представили на розгляд комісії 10 зразків нових видів продукції : 5 зразків 5 равіолей заморожених, виробництва ПП Даніленко Т.Т. (м.Черкаси); 1 зразок майонезу, виробництва ЗАТ "Агроекопродукт" (м.Канів Черкаської обл.); 4 зразки рибної продукції, виробництва ОПГХ Жашківського РайСТ та ТОВ "Агропромислова компанія "Еліт Продукт" (смт.Верхнячка Христинівського р-ну Черкаської обл.)

ПРЕТЕНЗІЙ ДО СМАКУ НЕМАЄ

  Приватний підприємець з Черкас Олена Драч, яка займається виробництвом очищеної питної води “Аква сана”, свого часу не забезпечила додержання  всіх вимог стандартів. При перевірці, яка проводилася на початку минулого року, було виявлено недоліки підготовки виробництва та слабкий контроль за якістю кінцевої продукції. Частина її не відповідала нормативам за органолептичними показниками, зокрема за смаком, присмаком і запахом. Підприємець була оштрафована, їй видано приписи про заборону реалізації продукції. Проте, незважаючи на заборону, 4410 кубічних метрів води таки було реалізовано, у зв’язку з чим вирішується питання накладення додаткових економічних санкцій. 

Разом з тим, сплативши нараховані штрафи, підприємець вжила заходів для усунення зазначених недоліків, і нині вода, яка реалізовується покупцям у магазині по вулиці Паризької Комуни, 10, відповідає нормативним вимогам. Однак, аби в подальшому не допускати погіршення якості продукції, на думку фахівців ДП “Черкасистандартметрологія”, слід додержувати передбаченої технічними умовами періодичності контролю та налагодити контроль якості сировини питної води, яка надходить з комунального водогону.                  

Тетяна КРАСНОШТАН,

 начальник відділу державного нагляду 

 

Перевірки якості продукції, здійсненні за повідомленнями з інших областей України

Інформація про чергове засідання обласної дегустаційної комісії, яке відбулось 20 квітня 2006 року. Чотири підприємства харчової промисловості Черкаського регіону представили на розгляд комісії 12 зразків нових видів продукції: вода питна очищена "Аква Сана", виготовлена приватним підприємцем Драч О.О. (м.Черкаси); 2 зразки сирків глазурованих ароматних та з наповнювачами "Білосвіт" (нежирні, від 5 до 26% жиру) виробництва ЗАТ "Лакталіс-Умань" (м.Умань); 1 зразок цукру-піску натурального, виготовленого ВАТ "Пальмірський цукровий завод" (с.Вознесенське Золотоніського р-ну); 8 зразків консервів овочевих виробництва ТОВ "Златодар" (с.Дзензелівка Маньківського р-ну).

Підсумки державного нагляду за квітень 2006 року 

Протягом квітня 2006 року державними інспекторами ДП “Черкаси-стандартметрологія” проведено 17 перевірок за дотриманням вимог стандартів, норм та правил, із них  у 14-ти  встановлені порушення вимог НД, що становить 82,4%, а також 5 перевірок з державного метрологічного нагляду, із них в 3-х встановлені порушення метрологічних норм та правил, що становить 60%. Обсяг перевіреної продукції становив  2,9 млн.грн., з якої не відповідала вимогам НД продукція вартістю 2,7 млн.грн. (93%). Крім того, проведено 4 повторних перевірки з державного нагляду за дотриманням вимог стандартів, норм та правил.

За результатами державного нагляду 14-ти суб’єктам підприємницької діяльності видано 15 приписів про заборону реалізації партій продукції,  8 приписів про заборону реалізації всієї продукції, 7 постанов про накладення штрафів за реалізацію продукції, яка не відповідала вимогам НД, на загальну суму  9,5 тис.грн., оформлено протоколів на притягнення до адмінвідпо-відальності 12-ти відповідальних посадових осіб на загальну суму                   5,9 тис.грн., а також 17 приписів про усунення порушень вимог стандартів, норм і правил. Загалом до підприємств-порушників застосовано штрафів та адмінштрафів на суму 15,4 тис.грн

Крім планових, спеціалістами ДП “Черкасистандартметрологія” проведені перевірки суб’єктів підприємницької діяльності з питань якості харчової продукції, згідно вимог Наказу Держспоживстандарту України від 26.08.2005 № 226.

Протягом квітня місяця поточного року від 4-х територіальних управлінь у справах захисту прав споживачів надійшли оповіщення щодо виявлення у торговельній мережі міст Дніпропетровськ, Донецьк, Київ, Одеса неякісної продукції підприємств-виробників Черкаського регіону.

На виконання згаданого Наказу здійснені перевірки додержання стандартів, норм і правил ТОВ “СЕВ-Агро” (м.Тальне) і ТОВ “Шпола-Цукор” (м.Шпола) під час виробництва, зберігання та реалізації цукру-піску, СТОВ ім.Шевченка (с.Софіївка Черкаського р-ну) при виробництві консервів овочевих, ПП “Сільвер Фуд” (м.Золотоноша) в процесі виготовлення рибної продукції.

За результатами перевірок заборонені до реалізації 4 партії продукції на загальну суму 1627,4 тис.грн., застосовані економічні санкції до підприємств на загальну суму 7,1 тис. грн., до посадових осіб – адміністративний штраф на суму 3,5 тис.грн. 

Як нас обслуговують

ЧОМУ “ЕЛІТНІ” ТА “БРОНЬОВАНІ” НЕ ВИТРИМУЮТЬ

         Мій дім — моя фортеця. Багато хто, пам’ятаючи це прислів’я, намагається і справді убезпечити свій дім від небажаних гостей, замінюючи зокрема вхідні двері на міцніші, сучасніші. Добре, що оголошень, у яких пропонуються послуги з їх виготовлення та встановлення, навколо безліч. Яких тільки дверей не пропонують виробники — і “броньовані”, й “елітні”, й “шумоізолюючі”…

         Однак на практиці все буває далеко не так, як написано в рекламі. Зважаючи на численні скарги споживачів, розпочато масову перевірку підприємств, які виготовляють двері для встановлення в квартирах. Вже є перші її результати, які свідчать, що заявлених характеристик багато хто з виробників не додержує. Більше того, окремі з них випускають відвертий брак.

         Металічні двері для житлових будинків мають відповідати вимогам стандарту, зокрема витримувати певне статичне й динамічне навантаження, не пропускати пил, газ, ізолювати від шуму, бути пожежостійкими. Щодо останньої якості — тут важливе значення має ще й зовнішнє покриття, адже нерідко буває так, що під час пожежі від його загоряння утворюються отруйні хімічні сполуки. Кріплення  та замки також часто не витримують ніякої критики — двері злітають від порівняно легкого удару.

         Тим часом така продукція включена до переліку виробів, які підлягають обов’язковій сертифікації. Саме під час випробувань і виявляються всі якісні характеристики виробу, що пропонується споживачеві. Процедуру сертифікації успішно пройшли, приміром, черкаські підприємства “Техномаш” та “Елеватормаш”. У переважної ж більшості інших виробників навіть не розроблені технічні умови та нормативи випуску такої продукції, відсутні засоби вимірювальної техніки для контролю. Про яку ж якість може йти мова?

         При виявленні подібних порушень до підприємств-виробників несертифікованої продукції будуть застосовані штрафи та інші, передбачені законодавством заходи впливу.       

 

                                          БРАКОРОБІВ ВИЯВЛЯТЬ І В ІНШІЙ ОБЛАСТІ

Консервовані натуральні бички, що їх виготовило черкаське ТОВ “Супой-Фінвал” 5 червня минулого року, при проведенні перевірки державним інспектором ДП “Черкасистандартметрологія” виявилися з чималими дефектами. Один з найголовніших недоліків — невідповідність упаковки. Замість жерстяних консервних банок електролітичного луження виробник використав тару без покриття емаллю або лаком, внаслідок чого її внутрішня поверхня окислилась. Це, зрозуміло, негативно впливає на вміст банок.

         Важко сказати, на що сподівалися виробники, але в Харкові, куди вони відвантажили свою продукцію, забили тривогу. Місцеве управління захисту прав споживачів, виявивши в банках чорні окисні плями, сигналізувало ДП “Черкасистандартметрологія” про неякісну продукцію, реалізація якої до того ж здійснювалася без сертифіката відповідності. Перевіривши відомості, надані харківськими колегами, черкаські фахівці підтвердили, що порушення мають місце. Підприємству видано припис про заборону реалізації продукції даного виду, до нього застосовані штрафні санкції.

         Подібне повідомлення надійшло і з міста Ставище Київської області, де реалізовувалася кілька в томатному соусі виробництва ТОВ “Торговий дім “Супой”. За висновком Київського управління в справах захисту прав споживачів, консерви не відповідали вимогам нормативної документації за фізико-хімічними показниками. Після перевірки ДП “Черкасистандартметрологія” реалізація партії виробів у кількості понад 72,5 тисячі банок вартістю майже 98 тисяч гривень була заборонена. Окрім того, заборонено продавати й всю іншу продукцію даного найменування.  

         Подібна практика взаємодії  територіальних органів державного нагляду та управлінь захисту прав споживачів усе більше входить у життя. Якщо раніше виробники неякісної продукції, яка реалізовувалася в інших областях, могли якось сховатися, уникнути перевірок та покарань, то зараз, завдяки затвердженому Держспоживстандарту України тимчасовому порядку взаємодії цих установ, рівень захисту споживачів від неякісних та небезпечних продуктів підвищується. Тільки протягом минулого та нинішнього років на адресу ДП “Черкасистандартметрологія” надійшло 19 повідомлень про факти реалізації неякісної продукції підприємствами Черкащини. Переважна більшість повідомлень підтвердилася. Окрім названих підприємств такі вироби в інших регіонах України реалізували товариства з обмеженою відповідальністю “Алкотрейд”, “Фірма Меркурій”, “Юрія-Фортуна” та ВАТ “Золотоношам’ясо”. Одна з головних причин браку — ліквідація або значне скорочення служб контролю якості, лабораторій метрологічних служб, а також — відсутність нормативної та технологічної документації, рецептур вироблюваної продукції. На жаль, суб’єкти підприємницької діяльності не завжди знають вимоги щодо якості та безпеки продукції.

             Спеціалістами ДП “Черкасистандартметрологія” постійно надається свебічна допомога суб’єктам господарської діяльності у вирішенні питань стосовно виготовлення, зберігання та реалізації якісної харчової продукції від вибору нормативної документації до поставлення продукції на виробництво. 

 

Підсумки державного нагляду за 1 квартал 2006 року.
Інформація про чергове засідання обласної дегустаційної комісії, яке відбулось 23 березня 2006 року. Спеціалісти ВАТ “Христинівський молокозавод” (м.Христинівка Черкаської обл.) представили на розгляд комісії 6 зразків нових видів продукції: масло солодковершково-рослинне “Щедрий вечір” 81,5% жирності, в т.ч. не більше 40% рослинного жиру, суміші рослинно-вершкові “Щедрий вечір” 81,5 % жирності, в.т.ч. не більше 60,70% рослинного жиру, суміші рослинно-вершкові 81,5 і 72,5 % жирності, в.т.ч. не більше 77% рослинного жиру та суміш рослинно-вершкова шоколадна 62,0 % жирності, в.т.ч. не більше 60% рослинного жиру.
Інформація про чергове засідання обласної дегустаційної комісії, яке відбулось 26 січня 2006 року. Два підприємства харчової промисловості Черкаського регіону представили на розгляд комісії 11 зразків нових видів продукції: 2 види масел вершково-рослинних, 4 види сумішей рослинно-вершкових виробництва ТОВ “АПК Агроінтер” (м. Київ); 2 види маргаринів (для збитого тіста та кремів, для випічки) і 3 види жирів (кулінарний, кондитерський загального призначення та для молочних продуктів) виробництва ТОВ “БМБ-Маргарин” (м.Черкаси).

Підсумки державного нагляду за 2005 рік

 Протягом 2005 року державними інспекторами ДП “Черкаси-стандартметрологія”  проведено 220 перевірок за дотриманням вимог стандартів, норм та правил, із них  у 158-ми  встановлені порушення вимог НД, що становить 71,8 %, а також 93 перевірки з державного метрологічного нагляду, із них в 79-ти встановлені порушення метрологічних норм та правил, що становить 84,9%. Обсяг перевіреної продукції становив           10,3 млн.грн., з якої не відповідала вимогам НД – 3,5 млн.грн. (39,9%). Крім того, проведено 32 повторних перевірок з державного нагляду за дотриманням вимог стандартів, норм та правил.

За результатами державного нагляду 158-ми суб’єктам підприємницької діяльності видано 262 приписи про заборону реалізації партій продукції,   113 приписів про заборону реалізації всієї продукції, 112 постанов про накладення штрафів за реалізацію продукції, яка не відповідала вимогам НД, на загальну суму  145,4 тис.грн., оформлено  протоколів на притягнення до адмінвідповідальності 259-ти відповідальних посадових осіб на загальну суму  69,5 тис.грн. (в тому числі реалізовано 62.3 тис.грн.), а також 226 приписів про усунення порушень. Загалом до підприємств порушників застосовано штрафів та адмінштрафів на суму 214,9 тис.грн., із них сплачено 184,7 тис.грн.

Серед найбільших порушень вимог нормативної документації, які були встановлені під час проведення державного нагляду, можна назвати на прикладах деяких суб’єктів господарювання (виробників продукції та оптової торгівлі):

- незадовільна організація контролю технологічного процесу та приймального контролю при виробництві хлібопродуктів та хлібобулочних виробів, особливо на приватних        підприємствах     (міні-цехи) в т.ч.:

ПП Сабашенко, м. Черкаси; філія дочірнього підприємства „Маркет-Плазо-Черкаси”, м. Черкаси; ПП Гальченко, м. Черкаси; СТОВ „Хлібодар”, с. Драбово-Борятинське, Драбівський р-н; ТОВ Агрофірма „Доступ”,            м. Корсунь-Шевченківський; ПП Грівцов, м. Умань; ТОВ „Стармак”,           м. Тальне; хлібокомбінат Тальнівського РайСТ; хлібокомбінат Монастирищенського РайСТ.

Встановлено, що на 12 з 14-ти перевірених виробництв 85,7% готова продукція не відповідала вимогам НД.

- незабезпеченість суб’єктів господарювання нормативною документацією, незадовільні умови зберігання готової продукції на складах оптової торгівлі;

- порушення метрологічних норм і правил, тобто стан засобів вимірювальної техніки, особливо на автомобільно-заправочних станціях:

АЗС ПП Сушко, м. Шпола; ПП Пона, м. Звенигородка;                     ТОВ „Дніпроінвест-Ч” АЗС № 107, смт. Чорнобай; ТОВ „Лукос” АЗС,         м. Сміла; ТОВ Крос-Нафтосервіс” АЗС № 1, м. Городище та інших;

- порушення чинного законодавства, щодо маркування готової продукції особливо лікеро-горілчаних виробів, в т.ч.:

ПП Пилипенко, м. Умань; ТОВ „Авілон”, м.Черкаси; ПП Гладкий,   м. Черкаси; ТОВ „Алкотрейд”, м. Жашків; ПП „Бізнес Гранд”, м. Христинівка; ПП Торговий дім „Меридіан”, м. Черкаси; ПП „Торговий дім Поляков”,       м. Умань;

- при перевірці умов зберігання та реалізації нафтопродуктів встановлено невідповідність продукції вимогам діючих НД, бензин автомобільний не відповідав  вимогам по детонаційній стійкості “октанове число за моторним методом”  в ПП Катан, смт. Лисянка; ТОВ „Торговий дім „Континіум-Галичина”, м. Черкаси та ВП „Дніпро-Агро”, м. Жашків; дизельне паливо за показником „масова частка сірки” у ВАТ „Жашків-агропромпостач” та ТОВ „Добробут”, м. Тальне.

- при перевірці якості цукру-піску встановлено порушення вимог НД (в частині наявності феродомішок, чистоти розчину) на підприємстві         ТОВ „Панда” – Селищанський цукрозавод, с. Селище, Корсунь-Шевченківський р-н та підприємствах оптової торгівлі ТОВ „Ходак” та      ПП „Глобус-Альфа” м. Черкаси. До підприємств застосовані штрафи на загальну суму 9,075 тис.грн. та до посадових осіб застосовані адміністративні штрафи в сумі 1360 грн.

Перевірено 11 підприємств по виробництву води питної, з них              7 постачали воду, яка по якості не відповідала вимогам ГОСТ 2874-82: Драбівське, Маньківське ВУЖКГ; Звенигородське КП ВКГ; ВО „ВодГео”, м. Сміла; КП „Водоканал”, м. Тальне; КП „Міський водоканал”, м. Золотоноша; Лисянське КП „Водоканал”. Основні причини: відсутність спеціальної обробки води питної, недоліки контролю, незадовільний стан обладнання і водогінної мережі, відсутність коштів на впровадження заходів по покращенню якості питної води. За результатами держнагляду притягнуто до адмінвідповідальності 11 осіб, застосовано штрафів до підприємств на суму  8085 грн.

 Заступник директора з

державного нагляду

ДП “Черкасистандартметрологія”                                                    І.М.Теплий

Шановні друзі, колеги, партнери!

Щиро вітаємо Вас та Ваших близьких
з Новим 2006 роком та Різдвом Христовим!

Бажаємо Вам успіхів у кожній Вашій справі,
надійних партнерів, перспективних проектів!
Нехай у Ваших родинах панує мир,
щастя, спокій та злагода.
Міцного здоров`я Вам та Вашим близьким!
Сподіваємось, що в наступному році наша
співпраця буде плідною та взаємовигідною.

З повагою
колектив відділу державного нагляду
ДП "Черкасистандартметрологія"



Результати державного нагляду за 11 місяців 2005 року (за підсумками селекторної наради Держспоживстандарту)

Інформація про чергове засідання обласної дегустаційної комісії, яке відбулось 25 листопада 2005 року. Два підприємства харчової промисловості Черкаського регіону представили на розгляд комісії 10 зразків нових видів продукції: з види молочних продуктів з лактулозою виробництва ЗАТ “Лакталіс-Умань” (м. Умань), 7 зразків фруктових і овочевих консервів виробництва ЗАТ “Агроекопродукт” (м.Канів) .

Інформація щодо результатів державного нагляду за 9 місяців 2005 року

Інформація про результати перевірок якості продукції за 9 місяців 2005 р.

До відома керівників суб’єктів господарювання.
ДП “Черкасистандартметрологія” повідомляє, що Державний комітет України з питань технічного регулювання та споживчої політики наказом № 226 від 26 серпня 2005 року затвердив “Тимчасовий порядок взаємодії територіальних управлінь у справах захисту прав споживачів, територіальних органів державного нагляду, служб реєстрації технічних умов і органів з сертифікації продукції при виявленні на ринку України харчових продуктів і продовольчої сировини, що не відповідають вимогам законодавства, стандартів, норм і правил.” Цей порядок визначає механізм взаємодії територіальних органів Держспоживстандарту України та спрямований на покращення рівня захисту споживачів від неякісних та небезпечних продуктів шляхом підвищення ефективності нагляду за харчовими продуктами і продовольчою сировиною, що розміщена на ринку України, та вжиття заходів для усунення виявлених порушень. Реалізація Порядку має забезпечити оперативний обмін інформацією між підвідомчими Держспоживстандарту територіальними органами про виявлені на ринку та виробництві та вжиті заходи для їх усунення.

Про результати перевірок якості та безпеки слабоалкогольних напоїв

Інформація про чергове засідання обласної дегустаційної комісії, яке відбулось 22 вересня 2005 року. Два підприємства харчової промисловості Черкаського регіону представили на розгляд комісії 10 зразків нових видів продукції: 4-х видів виробів макаронних швидкого приготування зі смаковими добавками, 3-х видів консервів м'ясних і 1 зразок консервів рибних, які є смаковими добавками до виробів маакаронних швидкого приготування, виготовлених ТОВ "ВШК+" (м. Канів), 2 зразки консервів "Гриби мариновані і відварні", виробництва ЗАТ "Агроекопродукт" (м.Канів).

Інформація про перевірку якості та безпеки цукру згідно розпорядження Держспоживстандарту України від 15.08.2005 № 32-Р.

Підсумки державного нагляду за І півріччя 2005 року